

Podnikáte, jste neplátce DPH a přijímáte digitální služby ze zahraničí? Pak jste nejspíš dle zákona o DPH osobou identifikovanou k dani a musíte plnit související povinnosti uložené tímto zákonem. Vše důležité se dozvíte v tomto článku.
Elektronická fakturace se stává běžnou součástí podnikání. Díky digitalizaci a automatizaci šetří čas, eliminuje chyby a zjednodušuje účetnictví. Zásadní roli v tomto směru hraje formát ISDOC – jeho kompatibilita z něj totiž dělá nejsilnější nástroj pro e-fakturaci v Česku.
Investiční byty jsou údajně to nejlepší proti inflaci, nejvýnosnější investice, skvělé zajištění na stáří atp. V praxi však někdy můžete narazit na komplikace ohledně jejich rekonstrukce před prodejem.
Oprava účetních chyb je klíčovým procesem, který může zahrnovat různé postupy, od jednoduchého přidání záznamu do deníku, známého jako „opravný záznam“ až po specifický způsob oprav významných chyb, které mají dopad na hospodářský výsledek.
Elektronický podpis v ISDOC fakturách chrání nejen data, ale i důvěru mezi obchodními partnery. Zjistěte, proč se vyplatí mít ho jako neviditelného strážce vaší fakturace.
Oblast pracovního práva je velice rozsáhlá a velmi dynamická. V dnešním článku se zaměříme na dvě aktuální témata: neplatné ukončení pracovního poměru a výzvy spojené s digitalizací a elektronizací pracovněprávních vztahů. Obě oblasti mají dopad na každodenní praxi zaměstnanců i zaměstnavatelů.
Co je přeshraniční režim pro malé podniky? Kdo ho může využít? Jaké má povinnosti poplatník registrovaný v režimu pro malé podniky? Veškeré důležité informace naleznete v tomto článku.
Zbavte se zdlouhavého ručního přepisování údajů z faktur. Využijte zkratku v podobě formátu ISDOC, který vám umožní hromadně importovat e-faktury do účetnictví a automatizovat rutinní agendy.
Čeští podnikatelé běžně vysílají své zaměstnance na zahraniční pracovní cesty do členských států EU, EHP nebo Švýcarska. Většina zaměstnavatelů se v těchto případech řídí zákoníkem práce, konkrétně ustanoveními o pracovní cestě (§ 42 a § 154 ZP) a nároku na cestovní náhrady.
V tomto článku navážeme praktickými příklady na článek Povinné odvody pojistného na sociální zabezpečení (SP) a veřejné zdravotní pojištění (ZP) OSVČ v roce 2025, v němž byl podrobně rozebrán postup stanovení povinných odvodů SP a ZP podnikatelů – fyzických osob podle legislativy platné pro rok 2025.