

Chyby jsou přirozenou součástí práce. Způsob, jakým s nimi zacházíme, však rozhoduje o tom, zda se v týmu rozvine strach a stagnace, nebo otevřenost a inovace. Jak tedy pracovat s chybou tak, aby podpořila psychologickou bezpečnost? A na jaké nejčastější chyby si dát pozor? Podívejme se na to pohledem řadového pracovníka, manažera i majitele nebo CEO.
Účetní ve firmách vždy hráli klíčovou roli, zajišťovali přesné vedení účetnictví a přípravu finančních výkazů a daňových přiznání. Nakolik se jejich role změnila přičiněním pokroku moderních technologií?
Při pracovních vztazích je snadné sklouznout od motivace k vědomé či nevědomé manipulaci. Jak poznat rozdíl? A jak se toho vyvarovat? O tom je dnešní článek.
Expanze na zahraniční trhy je pro mnoho firem klíčovým krokem k růstu a globalizaci. Tento proces však není bez rizik a vyžaduje pečlivou přípravu. Pokud chcete, aby vaše zahraniční působení bylo úspěšné, měli byste vzít v úvahu řadu důležitých aspektů.
Jedním z mála dobrých počinů v daních z příjmů jsou tzv. paušální výdaje snižující živnostníkům otravné papírování. Vypadají snadno a jasně, ovšem zdání někdy klame… Třeba odprodej majetku má nečekaně pestrá daňová řešení.
V podnikání hraje emoční inteligence klíčovou roli při budování efektivního týmu. Jak ji využít ke zvýšení efektivity a spokojenosti zaměstnanců? To se dozvíte na následujících řádcích.