Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Může fyzická osoba zaměstnávat jiného člověka například jako výpomoc v domácnosti? Jak správně odpisovat pořízení pracovního stroje? Opět přinášíme odpovědi na dotazy, které jste nám zaslali do online poradny.
Od 1. 1. 2021 nový zákon o výrobcích s ukončenou životností dává za povinnost uvádět recyklační příspěvek na daňových dokladech. Na účtenkách či fakturách tak musí být náklady za sběr a recyklaci viditelně oddělené od konečné ceny výrobku.
Povinnost zveřejnění účetní závěrky je v zákonech zakotvena již dlouhou dobu, i přesto ji většina účetních jednotek nedodržuje. Přitom možné sankce za nesplnění mohou být velké. Dokdy účetní závěrku zveřejnit a jaká novinka nastala pro rok 2021?
V případě, že zaplatíme zálohu na budoucí plnění v cizí měně, měli bychom vědět, jak postupovat k rozvahovému dni. Zda tuto zálohu přepočítávat na české koruny, nebo nepřepočítávat, si objasníme v následujícím článku.
Kdy je možné vyplatit podíl na zisku společníkovi? Za jakých podmínek lze na tento zisk poskytnout zálohy? A jak a kdy tyto příjmy zdaňovat? To vše se dozvíte v následujícím článku.
Každá firma nebo živnostník potřebuje svědomitou účetní či účetního. Jedná se o investici, která se rozhodně vyplatí, proto při výběru nehleďte pouze na cenu za jejich služby. Kvalitní účetní vám dokáže ušetřit velké množství peněz, starostí i času.
Dnes se budeme zabývat inventarizací majetku a zejména vyřazením majetku formou likvidace. Jaké výstupy musí účetní jednotka při likvidaci doložit? Jaké jsou podmínky likvidace pro právnické osoby a jakým způsobem je likvidace majetku prováděna?
Jaké jsou náležitosti daňových dokladů a v čem se liší od zjednodušených daňových dokladů? Existuje vůbec v zákoně pojem faktura? A jak ji vlastně správně vystavit, když jste plátce a neplátce DPH? Vše se dozvíte v následujícím článku.
S koncem účetního období vzniká v účetnictví potřeba časového rozlišení nákladů a výnosů. V článku se zaměříme na účty 383 a 385 – jaká jsou jejich specifika a jak souvisí s akruálním principem? A jaké jsou nejčastější účetní operace?
Vláda na svém jednání v říjnu letošního roku schválila návrh věcného záměru nového zákona o účetnictví. Jaké změny se plánují, co to pro účetní znamená a kdy můžeme nový zákon očekávat, se dozvíte v tomto článku.
Na jaké řádky přiznání k DPH uvést zboží dovezené z jiného členského státu EU? Jak správně vyúčtovat stravné při zahraniční cestě? Může mít spolek vedlejší výdělečnou činnost? Nejen na tyto otázky se dozvíte odpověď v následujícím článku.
Pro každou správnou účetní je organizace účetních dokladů základem, bez kterého se neobejde. Vhodné uspořádání všech dokumentů vám může ušetřit mnoho starostí a nepříjemností a vy tak povedete účetnictví ve větším klidu a jistotě.
Pořízení majetku je transakcí, se kterou se většinou nesetkáváme každý den, a může přinášet také určitá úskalí, s nimiž se musíme poprat. Podívejme se na problémy a jejich řešení, jež nás mohou potkat.
Dar může být v podobě peněžní, ale může mít též formu služby nebo movité či nemovité věci. Jeho poskytnutí bychom měli mít zároveň písemně prokázané. Poskytnutí i přijetí daru je třeba správně zaúčtovat. Jak na to, se dozvíte v následujícím článku.
Jak správně nastavit saldo v programu POHODA? U kterých účtů je dobré saldo sledovat a kdy je důležité správné používání párovacích symbolů? Nejen tyto informace se dozvíte v následujícím, prakticky zaměřeném článku.
V úterý 20. 4. je splatná další záloha na paušální daň