Informace pro účetní a podnikatele

728 x 90

Žádosti o kompenzační bonus podávejte až od 1. ledna 2022

Kompenzační bonus pro OSVČ, společníky s. r. o. a „dohodáře“ schválil Senát v podobě, ve které ho navrhli poslanci. Podnikatelé budou moci žádat o příspěvek až 1 000 Kč (resp. 500 Kč) denně v rámci dvou bonusových období. U prvního bonusového období (22. 11. až 31. 12. 2021) bude srovnávaným obdobím prosinec 2021, u druhého bonusového období (1. 1. až 31. 1. 2022) to bude leden 2022. Za první bonusové období mohou tedy dotčené osoby provést srovnání nejdříve v lednu. Žádosti o kompenzační bonus by tedy měly být podávány až od 1. ledna 2022.

Zanechte komentář

Diskuse neslouží jako právní, daňová či účetní poradna. Je vyhrazena pro vzájemnou komunikaci čtenářů.

Pro přidání komentáře se přihlaste.

Rychlé zprávy

  • Finanční správa spouští přípravy na EET 2.0

    |

    Finanční správa zveřejnila technickou dokumentaci k EET 2.0 určenou pro vývojáře a dodavatele pokladních systémů. Cílem je poskytnout dostatek času na vývoj, testování a implementaci potřebných řešení ještě před spuštěním systému. V následujících měsících bude zpřístupněno testovací prostředí, nové funkce v portálu MOJE daně i aplikace MOJE EET pro menší podnikatele. Pilotní provoz EET 2.0 je plánován od ledna 2027, ostrý provoz pak od února 2027. Finanční správa zároveň připravuje odborné semináře pro vývojáře, aby podpořila hladké zavedení systému.

Kurzovní lístek

vlajka EU
Načítám hodnoty
vlajka USA
Načítám hodnoty