Opilý koráb


Ing. Martina Truhlářová
8. 10. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Teambuildingové aktivity mají přispět především ke stmelení kolektivu.

Foto: Fotolia.eu

 

Teambuilding má sloužit ke stmelení kolektivu. Vybrat si můžete ze širokého spektra činností – od aktivních až po pasivní. My jsme se rozhodli v minulém roce po podání červnových daňových přiznání přichystat akci víceméně „užívající“.


 
Teambuilding obecně má sloužit ke stmelení kolektivu. Nástroje, jak toho dosáhnout, jsou různé. Nabízí se široké spektrum činností od aktivních až po pasivní. My jsme se rozhodli v minulém roce po podání červnových daňových přiznání našim děvčatům (zaměstnankyním) přichystat akci víceméně užívající.
 
Vše jsme plánovali jako překvapení, které spočívalo v koupání a opalování u vody s následným piknikem s grilováním ve stínu stromů. Vzhledem k tomu, že počasí se v prvním červencovém týdnu tvářilo přívětivě, stanovili jsme termín a já v kanceláři oznámila, že druhý den si mají kolegyně vzít pouze plavky a sportovní oblečení – účast je povinná.
 
Pak nastala panika. Dámy, nevědouce, co se na ně chystá, začaly promýšlet všechny možné varianty a vzájemně je prodiskutovávaly nejprve osobně a v pozdějších denních a nočních hodinách za pomoci sociálních sítí.
 
Do půlnoci mi chodily smsky s omluvami na další den pro absenci vhodných koupacích oděvů a terénní obuvi. Naštěstí se emoce do rána uklidnily a v 8.00 byly všechny, trochu vystrašené, připraveny k odjezdu v kanceláři. Naskládala jsem je do auta, násilím jim odebrala láhve s vodou, kterou každá propašovala do auta kvůli pitnému režimu, a opět jim důrazně vysvětlila, že o vše je postaráno a opravdu nic víc nepotřebují.

Půjčíme si šlapadlo

Za pár minut jsme dorazili na místo určení k blízké vodní nádrži, kde již osádka prvního vozidla zvládla připravit gril a veškeré občerstvení a rozložit ručníky na trávu ke slunění. Z děvčat spadl veškerý stres a jejich nadšení nemělo mezí.
 
Nálada se se sluncem stoupajícím na obloze a teplotou také zvyšovala a někdy kolem jedenácté hodiny dámy přišly s nápadem, že si půjčí šlapadlo. Ve stejnou dobu jim také byl rozdán již dobře vychlazený alkohol. Posilněny a rozjařeny se vydaly na cestu do půjčovny pro vodní vozidlo.
 
A tak se pod pražícím poledním sluncem zpoza zatáčky vyhouplo šlapadlo plné mladých rozjásaných účetních, endorfiny a alkohol na lačno udělaly své. Ač byly prázdniny, u vody nebylo příliš mnoho lidí, snad kvůli všednímu dni či dovoleným. Pouze poslední rybáři pohoršeně balili své pruty s poznáním, že tento opilý koráb odežene všechny ryby na míle daleko a vrhali na děvčata nevraživé pohledy.
 
Celý den se nadmíru povedl, grilované maso bylo delikátní a zaměstnankyně si jej nemohly vynachválit. Jediná skvrna na celé akci se objevila až další den, kdy dorazily do práce za svorného úpění a vyprávění o protrpěné noci. Příště totiž nesmíme zapomenout ještě na jednu důležitou proprietu – opalovací krém.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Josef
10. 10. 2013 13:09:06
Novou úpravu občanských sdružení naleznete v novém občanském zákoníku v § 214 a následujících (zákon naleznete na tomto odkazu po přihlášení: https://portal.pohoda.cz/about/login/?ReturnUrl=/zakon-a-pravo/zakony-a-pravni-normy/), který je nově nazývá spolky. Co se týká přechodu stávajících občanských sdružení, měla by své stávající stanovy uvést do souladu s novou právní úpravou.
Hlášení závadného obsahu

Eva Janoušková
10. 10. 2013 12:32:22
ProsÍM o info k přeměně dosavadních občanských sdružení od 1.1.2014 s ohledem na NOZ? děkuji
Hlášení závadného obsahu

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

EU schválila reformu trhu s elektřinou

23. 5. 2024 | Členské státy EU schválily reformu trhu s elektřinou, která má zlevnit elektřinu pro spotřebitele a lépe chránit zranitelné zákazníky, například před odpojením. Reforma byla přijata za belgického předsednictví. Nová pravidla posilují spotřebitelská práva, zavádějí mechanismy pro zvládání cenových krizí a podporují investice do energie. Členské státy mají šest měsíců na přizpůsobení své legislativy.


Dřívější zprávy
Firmy v Pohodě
 
AirFilters
výroba vzduchových filtrů, čištění vzduchotechniky suchým ledem.
www-airfilters.cz

S Partnerem v Pohodě
FOCUS Partner vede účetnictví téměř 40 firmám v Pohodě
www.focus-partner.cz

Kurzovní lístek

24,73 Kč
-0,005 Kč
22,81 Kč
0,012 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 24.05.2024

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme