Nová ikonka umožní načtení dokladu přes QR kód


STORMWARE s.r.o.
10. 6. 2022
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Díky načítání dokladů přes QR kód odpadne nutnost ručního přepisu.

Foto: 123RF, STORMWARE s.r.o.

 

QR kódy už jsou s námi pěknou řádku let, jsou běžnou součástí našeho života a stále se vyvíjejí. Také u nás v Pohodě jsme si pro vás do květnové verze připravili jednu vychytanou novinku. Pojďme se s ní seznámit.


 
Se zvláštní směsicí černobílých čtverečků se setkáváme takřka na každém kroku. K vidění jsou v časopisech, na plakátech i na vizitkách. Pomocí QR kódu dnes můžeme také platit. Rychlá reakce neboli quick response, tak lze přeložit ona dvě písmenka „QR“ v názvu. A toto označení nedostaly kódy náhodou. Pokud si je totiž „vyfotíme“ (k tomu je zapotřebí mít ve svém chytrém telefonu či tabletu nainstalovanou speciální aplikaci), velmi rychle se nám v mobilním zařízení načtou informace o produktu, službě či události, které nás zajímají.

QR kódy, konkrétně formáty QR Platba a QR Faktura, podporuje také program POHODA. QR kód se automaticky doplní na některé tiskové sestavy v agendách Vydané faktury, Vydané zálohové faktury a Ostatní pohledávky. Stačí mít označenou volbu Povolit zobrazení QR kódu v agendě Nastavení/Globální nastavení v sekci Doklady. Jejich využitím tedy můžeme výrazně urychlit a zpříjemnit fakturaci – při úhradách faktur odběratelům odpadne nutnost přepisovat platební údaje.

V Pohodě existují čtyři typy QR kódů:
  • QR Faktura – kód se používá pro načítání hlavičky dokladu do účetního systému, nelze jím platit,
  • QR Platba – používá se pro zadání platby do banky,
  • QR Platba + F – kombinuje funkce obou předchozích kódů,
  • QR Text – umožňuje vložit jakýkoliv textový řetězec.

Co je nového v Pohodě?

Do květnové verze jsme si pro vás v oblasti QR kódů připravili jednu novinku. Do standardní lišty v agendách Přijaté faktury, Přijaté zálohové faktury a Ostatní závazky jsme přidali novou ikonu , která umožňuje načíst QR kód typu QR Faktura, a díky tomu vytvořit nový bezpoložkový doklad s vyplněnými účetními daty.Co na to POHODA? Nová ikonka umožňuje načíst QR kód typu QR Faktura, a vytvořit tak nový bezpoložkový doklad s vyplněnými účetními daty.

Načtení QR kódu můžeme provést třemi způsoby podle funkcí nabízených v menu u zmíněné ikony, a to:
  • Načíst ze souboru... – prostřednictvím průvodce vyberete soubor s QR kódem ve formátu obrázku (přípony .jpg, .jpeg, .png, .gif, .bmp, .tif, .tiff), ze kterého chcete doklad naimportovat do Pohody,
  • Načíst ze schránky – po zvolení tohoto povelu POHODA zkontroluje obsah schránky, a pokud je dostupný obrázek s kódem QR Faktura, vytvoří doklad, v opačném případě se zobrazí hlášení, že schránka neobsahuje podporovaný formát dat (Jak to bude vypadat v praxi? Zákazník dostane e-mailem od dodavatele fakturu s QR kódem. Stačí si jen fakturu otevřít, udělat printscreen a přes povel Načíst ze schránky si POHODA načte QR kód a vytvoří doklad.),
  • Načíst z kamery... – pomocí API snímá POHODA obrázky z kamery, dokud nedetekuje kód formátu QR Faktura. V dialogovém okně pro snímání QR kódů prostřednictvím webové kamery je přes kontextové menu vyvolané stiskem pravého tlačítka myši dostupná volba Nastavení zařízení, kde můžete nastavit požadovanou kameru a případně možnost překlopení obrazu.


Co na to POHODA? Načtení QR kódu můžeme mimo jiné provést načtením z kamery. Přes volbu Nastavení zařízení můžete nastavit kameru, kterou potřebujete, popřípadě i překlopení obrazu.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Oznámení o osvobozených příjmech

16. 3. 2023 | Nezapomeňte na oznámení příjmu, který je vyšší než 5 000 000 Kč a je osvobozený od daně z příjmů fyzických osob. Jedná se o osvobozené příjmy podle § 4, § 4a, § 6 a § 10 zákona o daních z příjmů. Výjimkou jsou příjmy, které správce daně může zjistit z rejstříků či evidencí, do kterých má přístup. Oznamovací povinnost se tedy nevztahuje např. na osvobozený příjem z prodeje rodinného domu a souvisejícího pozemku. Oznámení můžete podat na nepovinném tiskopisu, který najdete na webu Finanční správy. Osvobozené příjmy je třeba oznámit nejpozději do konce lhůty pro podání daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém jste příjem obdrželi (platí to i u těch, kdo povinnost podávat daňové přiznání nemají).


Dřívější zprávy

Užitečné informaceFirmy v Pohodě
 
BHIT CZ s.r.o.
Profesionální vývoj nadstavbových řešení pro ES POHODA na míru.
www.bhit.cz

Dřevitý podpalovač
Podpalovače z dřevité vlny a parafínu pro krby, kamna, grily, kotle...
www.podpalovac.eu

Daňový kalendář

20. 3. 2023 Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za zd. období 2022 - elektronické podání
27. 3. 2023 Přiznání DPH (za únor 2023)
27. 3. 2023 Souhrnné hlášení (za únor 2023)
27. 3. 2023 Kontrolní hlášení (za únor 2023)

Další termíny

Kurzovní lístek

23,95 Kč
-0,065 Kč
22,55 Kč
-0,115 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 17.03.2023

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme