Nová ikonka umožní načtení dokladu přes QR kód


STORMWARE s.r.o.
10. 6. 2022
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Díky načítání dokladů přes QR kód odpadne nutnost ručního přepisu.

Foto: 123RF, STORMWARE s.r.o.

 

QR kódy už jsou s námi pěknou řádku let, jsou běžnou součástí našeho života a stále se vyvíjejí. Také u nás v Pohodě jsme si pro vás do květnové verze připravili jednu vychytanou novinku. Pojďme se s ní seznámit.


 
Se zvláštní směsicí černobílých čtverečků se setkáváme takřka na každém kroku. K vidění jsou v časopisech, na plakátech i na vizitkách. Pomocí QR kódu dnes můžeme také platit. Rychlá reakce neboli quick response, tak lze přeložit ona dvě písmenka „QR“ v názvu. A toto označení nedostaly kódy náhodou. Pokud si je totiž „vyfotíme“ (k tomu je zapotřebí mít ve svém chytrém telefonu či tabletu nainstalovanou speciální aplikaci), velmi rychle se nám v mobilním zařízení načtou informace o produktu, službě či události, které nás zajímají.

QR kódy, konkrétně formáty QR Platba a QR Faktura, podporuje také program POHODA. QR kód se automaticky doplní na některé tiskové sestavy v agendách Vydané faktury, Vydané zálohové faktury a Ostatní pohledávky. Stačí mít označenou volbu Povolit zobrazení QR kódu v agendě Nastavení/Globální nastavení v sekci Doklady. Jejich využitím tedy můžeme výrazně urychlit a zpříjemnit fakturaci – při úhradách faktur odběratelům odpadne nutnost přepisovat platební údaje.

V Pohodě existují čtyři typy QR kódů:
  • QR Faktura – kód se používá pro načítání hlavičky dokladu do účetního systému, nelze jím platit,
  • QR Platba – používá se pro zadání platby do banky,
  • QR Platba + F – kombinuje funkce obou předchozích kódů,
  • QR Text – umožňuje vložit jakýkoliv textový řetězec.

Co je nového v Pohodě?

Do květnové verze jsme si pro vás v oblasti QR kódů připravili jednu novinku. Do standardní lišty v agendách Přijaté faktury, Přijaté zálohové faktury a Ostatní závazky jsme přidali novou ikonu , která umožňuje načíst QR kód typu QR Faktura, a díky tomu vytvořit nový bezpoložkový doklad s vyplněnými účetními daty.Co na to POHODA? Nová ikonka umožňuje načíst QR kód typu QR Faktura, a vytvořit tak nový bezpoložkový doklad s vyplněnými účetními daty.

Načtení QR kódu můžeme provést třemi způsoby podle funkcí nabízených v menu u zmíněné ikony, a to:
  • Načíst ze souboru... – prostřednictvím průvodce vyberete soubor s QR kódem ve formátu obrázku (přípony .jpg, .jpeg, .png, .gif, .bmp, .tif, .tiff), ze kterého chcete doklad naimportovat do Pohody,
  • Načíst ze schránky – po zvolení tohoto povelu POHODA zkontroluje obsah schránky, a pokud je dostupný obrázek s kódem QR Faktura, vytvoří doklad, v opačném případě se zobrazí hlášení, že schránka neobsahuje podporovaný formát dat (Jak to bude vypadat v praxi? Zákazník dostane e-mailem od dodavatele fakturu s QR kódem. Stačí si jen fakturu otevřít, udělat printscreen a přes povel Načíst ze schránky si POHODA načte QR kód a vytvoří doklad.),
  • Načíst z kamery... – pomocí API snímá POHODA obrázky z kamery, dokud nedetekuje kód formátu QR Faktura. V dialogovém okně pro snímání QR kódů prostřednictvím webové kamery je přes kontextové menu vyvolané stiskem pravého tlačítka myši dostupná volba Nastavení zařízení, kde můžete nastavit požadovanou kameru a případně možnost překlopení obrazu.


Co na to POHODA? Načtení QR kódu můžeme mimo jiné provést načtením z kamery. Přes volbu Nastavení zařízení můžete nastavit kameru, kterou potřebujete, popřípadě i překlopení obrazu.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Datové schránky od roku 2023

27. 9. 2022 | Všechny podnikající fyzické osoby (OSVČ) se musí připravit na to, že jim od 1. 1. 2023 bude zřízena datová schránka. Týkat se to bude i právnických osob, které ji ještě nemají. Např. spolků, společenství vlastníků, obecně prospěšných společností, nadací a ústavů. Zřizování bude probíhat od začátku ledna do konce března 2023. S datovou schránkou musí počítat také ty fyzické osoby, které sice nepodnikají, ale použijí prostředek pro elektronickou identifikaci. Pokud tedy někdo využije svoji bankovní identitu (např. k podání daňového přiznání, k zažádání o podporu v nezaměstnanosti, k obnovení řidičského průkazu apod.), bude mu datová schránka také automaticky zřízena.


Dřívější zprávy

Užitečné informaceFirmy v Pohodě
 
Účetní kancelář
Účetní kancelář Jana Jarochová
jarochova.webnode.cz

Jana Holoubková
Účetnictví, daňová evidence, mzdy, SVBJ, ostatní přiznání k daním.
seznam.cz

Daňový kalendář

17. 10. 2022 Daň silniční (záloha za 3. čtvrtletí 2022)
25. 10. 2022 Přiznání DPH (za září 2022)
25. 10. 2022 Přiznání DPH (za 3. čtvrtletí 2022)
25. 10. 2022 Souhrnné hlášení (za září 2022 a 3. čtvrtletí 2022)

Další termíny

Kurzovní lístek

24,55 Kč
-0,140 Kč
25,18 Kč
-0,259 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 30.09.2022

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme