MIKTOYS – české hračky ze dřeva


Mgr. Michaela Sobotková
11. 11. 2022
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Hračky, hlavolamy a skládačky se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva.

Foto: Archiv MIKTOYS

pouziva POHODU
 

Dřevěné hračky mají svoje nezaměnitelné kouzlo. Jsou jednoduché, k přírodě i lidem šetrné a probouzí v dětech fantazii. Navíc se jen tak nerozbijí a často se dědí z generace na generaci. Právě dřevěné hračky, hry a hlavolamy vyrábí již přes 30 let MIKTOYS.


 
Snad každé dítě má doma nějakou hračku ze dřeva a dospěláci na ni s láskou vzpomínají. Svět dřevěných hraček okouzlil také Milana Konečného, zakladatele firmy MIKTOYS. Hned po vysoké škole dostal příležitost pracovat v hračkářském závodě v Jizerských horách a výroba hraček se stala jeho celoživotní vášní. Přesně z toho důvodu si po roce 1989 založil svoji vlastní firmu a postupně uvedl na trh více než 200 výrobků.

„Naše výrobky jsou navrhovány tak, aby přinášely radost, zábavu i potěšení. Jejich konstrukce a design navíc napomáhají rozvíjet fantazii, paměť a motorické dovednosti,“ říká Milan Konečný. Hračky, hlavolamy a skládačky MIKTOYS se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva. Jsou tedy nejen za svého života, ale i po dosloužení vůči přírodě šetrné a snadno rozložitelné.

Výrobní provozovna vznikala postupně převážně svépomocí z přestavby hospodářského stavení v obci Malínky v okrese Vyškov na začátku 90. let 20. století. Výrobu hraček zahájila společnost v červnu 1992. O čtyři roky později zakoupila technologicky unikátní stroje, které umožňovaly soutisk barevné ražby do dřeva. „Bez této technologie by firma nebyla schopna začít vyrábět vlastní společenské hry s barevným potiskem,“ doplňuje Milan Konečný.Promyšlená konstrukce a design dřevěných hraček napomáhají rozvíjet dětskou fantazii, paměť i motorické dovednosti.
Foto: Archiv MIKTOYS


Před jedenácti lety uvedla firma do provozu i vlastní barvírnu, ve které si sami dřevěné díly barví a lakují. Díky této nové technologii mohli v MIKTOYS rozšířit svůj sortiment a dřevěné hračky udělat ještě hezčí.

V současné době MIKTOYS obohacuje kolekci hraček, společenských her a hlavolamů každoročně zhruba o pět nových kousků. V otcových šlépějích kráčí také jeho syn Aleš, který má podle svých slov k dřevěným hračkám vřelý vztah a je rád, že může přispět k udržení tradice výroby hraček v České republice.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Flexibilní novela zákoníku práce

16. 4. 2024 | Ministerstvo práce a sociálních věcí představilo novelu zákoníku práce s cílem zvýšit flexibilitu pracovních vztahů a posílit konkurenceschopnost zaměstnavatelů. Změny zahrnují podporu rodičů malých dětí, nová pravidla pro výpovědi a možnosti organizace pracovní doby. Další inovace zahrnují zkrácení výpovědní doby a možnost zaměstnancům vykonávat práci v jiné měně. Novela reaguje na potřeby trhu práce a podněty z jednání s odborníky a zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců.


Dřívější zprávy

Užitečné informaceFirmy v Pohodě
 
Pizza, Rozvoz
Rozvoz pizzy


Tlakový vzduch .cz
Vše pro výrobu, úpravu, rozvod a použití tlakového vzduchu.
www.tlakovyvzduch.cz

Kurzovní lístek

25,27 Kč
0,000 Kč
23,71 Kč
0,044 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 19.04.2024

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme