MIKTOYS – české hračky ze dřeva


Mgr. Michaela Sobotková
11. 11. 2022
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Hračky, hlavolamy a skládačky se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva.

Foto: Archiv MIKTOYS

pouziva POHODU
 

Dřevěné hračky mají svoje nezaměnitelné kouzlo. Jsou jednoduché, k přírodě i lidem šetrné a probouzí v dětech fantazii. Navíc se jen tak nerozbijí a často se dědí z generace na generaci. Právě dřevěné hračky, hry a hlavolamy vyrábí již přes 30 let MIKTOYS.


 
Snad každé dítě má doma nějakou hračku ze dřeva a dospěláci na ni s láskou vzpomínají. Svět dřevěných hraček okouzlil také Milana Konečného, zakladatele firmy MIKTOYS. Hned po vysoké škole dostal příležitost pracovat v hračkářském závodě v Jizerských horách a výroba hraček se stala jeho celoživotní vášní. Přesně z toho důvodu si po roce 1989 založil svoji vlastní firmu a postupně uvedl na trh více než 200 výrobků.

„Naše výrobky jsou navrhovány tak, aby přinášely radost, zábavu i potěšení. Jejich konstrukce a design navíc napomáhají rozvíjet fantazii, paměť a motorické dovednosti,“ říká Milan Konečný. Hračky, hlavolamy a skládačky MIKTOYS se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva. Jsou tedy nejen za svého života, ale i po dosloužení vůči přírodě šetrné a snadno rozložitelné.

Výrobní provozovna vznikala postupně převážně svépomocí z přestavby hospodářského stavení v obci Malínky v okrese Vyškov na začátku 90. let 20. století. Výrobu hraček zahájila společnost v červnu 1992. O čtyři roky později zakoupila technologicky unikátní stroje, které umožňovaly soutisk barevné ražby do dřeva. „Bez této technologie by firma nebyla schopna začít vyrábět vlastní společenské hry s barevným potiskem,“ doplňuje Milan Konečný.Promyšlená konstrukce a design dřevěných hraček napomáhají rozvíjet dětskou fantazii, paměť i motorické dovednosti.
Foto: Archiv MIKTOYS


Před jedenácti lety uvedla firma do provozu i vlastní barvírnu, ve které si sami dřevěné díly barví a lakují. Díky této nové technologii mohli v MIKTOYS rozšířit svůj sortiment a dřevěné hračky udělat ještě hezčí.

V současné době MIKTOYS obohacuje kolekci hraček, společenských her a hlavolamů každoročně zhruba o pět nových kousků. V otcových šlépějích kráčí také jeho syn Aleš, který má podle svých slov k dřevěným hračkám vřelý vztah a je rád, že může přispět k udržení tradice výroby hraček v České republice.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Oznámení o osvobozených příjmech

16. 3. 2023 | Nezapomeňte na oznámení příjmu, který je vyšší než 5 000 000 Kč a je osvobozený od daně z příjmů fyzických osob. Jedná se o osvobozené příjmy podle § 4, § 4a, § 6 a § 10 zákona o daních z příjmů. Výjimkou jsou příjmy, které správce daně může zjistit z rejstříků či evidencí, do kterých má přístup. Oznamovací povinnost se tedy nevztahuje např. na osvobozený příjem z prodeje rodinného domu a souvisejícího pozemku. Oznámení můžete podat na nepovinném tiskopisu, který najdete na webu Finanční správy. Osvobozené příjmy je třeba oznámit nejpozději do konce lhůty pro podání daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém jste příjem obdrželi (platí to i u těch, kdo povinnost podávat daňové přiznání nemají).


Dřívější zprávy

Užitečné informaceFirmy v Pohodě
 
Dana Hauková
Účetní firma, služby výrobní, obchod, finance
ucetni-danovy.firemni-web.cz

Ing. Alena Moulisová
Komplexní zpracování účetnictví pro živnostníky, malé a střední firmy.
www.ucto-am.cz

Daňový kalendář

20. 3. 2023 Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za zd. období 2022 - elektronické podání
27. 3. 2023 Přiznání DPH (za únor 2023)
27. 3. 2023 Souhrnné hlášení (za únor 2023)
27. 3. 2023 Kontrolní hlášení (za únor 2023)

Další termíny

Kurzovní lístek

23,95 Kč
-0,065 Kč
22,55 Kč
-0,115 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 17.03.2023

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme