Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

KAMA: Originální vlněné oblečení se severskými vzory


Bc. Michaela Sobotková
5. 11. 2021
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

V KAMA se mohou pochlubit širokým pleteným sortimentem – od čepic, rukavic a šál přes svetry, sukně a šaty až po polštáře a deky.

Foto: Archiv KAMA

pouziva POHODU
 

Rodinná firma se zaměřuje na pletařskou výrobu sportovních i městských svetrů a čepic a dalších hřejivých doplňků. Všechny výrobky zdobí nezaměnitelné severské vzory a vznikají v továrně v Česku. Samozřejmostí jsou i kvalitní a nezávadné materiály.


 
Společnost KAMA vznikla jako malá domácí výroba. Její zakladatelka Mahulena Pertlová byla v revolučním roce 1989 zrovna na mateřské dovolené a bavila se pletením čepic pro děti své i děti svých známých. Jenže tehdy ještě nemohla svobodně podnikat. První možnost, jak prodávat své výrobky, se jí naskytla na trzích mladých umělců, na které získala povolení. O pletené čepice byl velký zájem, co během týdne upletla, bylo během několika hodin pryč.

„V letenském bytě se tak z dětského pokoje stal expediční sklad. Přizvala jsem ke spolupráci sestru Kateřinu a spojením našich jmen vznikla značka KAMA, Maka se nám totiž nelíbila,“ usmívá se Mahulena Pertlová.

Autorem prvního loga rodinné značky KAMA byl dokonce zpěvák Karel Černoch, se kterým manžel Mahuleny Pertlové Jiří v tehdejší době spolupracoval jako muzikant.

Dnes se v KAMA mohou pochlubit širokým pleteným sortimentem – od čepic, rukavic a šál přes svetry, sukně a šaty až po polštáře a deky. Po celou dobu existence vyrábí oblečení výhradně v České republice a nejčastěji ze 100% Merino vlny, která má termoregulační schopnost a dokáže absorbovat až 30 % vlhkosti. Zpracovávají výhradně příze Schoeller, certifikované nezávislým ekologickým standardem bluesign®, vyráběné s ohledem na zdraví člověka a šetrnost k přírodě.Rodinná společnost KAMA se specializuje na pletené zboží a dbá na to, aby její výrobky byly nejen kvalitní, ale i z nezávadných materiálů.
Foto: Archiv KAMA


V roce 2020 malá rodinná firma svůj výrobní areál a sídlo v Praze 6 zrekonstruovala. „Máme nyní moderní a energeticky úsporný komplex hodný společnosti 21. století, která jde cestou ekonomické, sociální a ekologické udržitelnosti,“ říká Mahulena Pertlová.

Kromě prodeje v České republice exportují svoje výrobky do dalších 27 států světa a v rodinné tradici pokračují i děti manželů Pertlových, Klára a Adam. „Ne všichni zakladatelé firem z 90. let mají tu možnost a radost předávat firmu další generaci v rámci rodiny. Nám se to poštěstilo,“ uzavírá Mahulena Pertlová.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Pomoc cestovním kancelářím při sjednání zákonného pojištění

25. 11. 2021 | Na dobu jednoho kalendářního roku poskytne záruka Národní rozvojové banky podporu cestovní kanceláři, která si sjedná ochranu pro případ úpadku. Návrh na rozšíření podpory ve formě záruk schválila již vláda. Záruka může být poskytnuta k jedné pojistné smlouvě se sjednanou pojistnou dobou o délce maximálně 12 kalendářních měsíců v případě, že začátek sjednané pojistné doby nastane od 1. 1. 2022 do 30. 6. 2022. Bankovní záruka bude 75 % z požadované spoluúčasti cestovní kanceláře do 30 % limitu pojistného plnění (maximální pojistné částky). Více informací se dozvíte na webu Ministerstva pro místní rozvoj.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Nábytek-Interiéry Ostrava
Výrobce kancelářského,školního,kuchyňského nábytku,vestavěných skříní.


Eltym Hronov spol. s r.o.
Elektroinstalace, hormosvody, projekční práce elekto, eshop svítidel
www.eltym.cz

Daňový kalendář

30. 11. 2021 Daň z nemovitých věcí (2. splátka)
30. 11. 2021 Daň z nemovitých věcí (2. splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)
15. 12. 2021 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 12. 2021 Daň z příjmů (pololetní záloha)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,67 Kč
0,190 Kč
22,73 Kč
0,032 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 26.11.2021

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru