Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Světový unikát: dálkově řízené svahové sekačky


Bc. Michaela Sobotková
23. 2. 2017
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Když před více než dvanácti lety sestavil Lubomír Dvořák svůj první prototyp svahové sekačky, ještě netušil, že vyvinul světový unikát.

Foto: Archiv DVOŘÁK – svahové sekačky

pouziva POHODU
 

Svahové sekačky Spider na dálkové ovládání nahradí až 15 pracovníků s křovinořezem. Lehká konstrukce a unikátní patentovaný systém pojezdu, tzv. tančící krok, umožňují strojům pohybovat se i na extrémně prudkých svazích s náklonem až 55 stupňů.


 
Když před více než dvanácti lety sestavil Lubomír Dvořák svůj první prototyp svahové sekačky, ještě netušil, že vyvinul světový unikát. V té době bylo neskutečně mnoho zanedbaných ploch, které bylo těžké obhospodařit. Využití křovinořezu bylo namáhavé a například starší lidé s touto technikou již nebyli schopni pracovat.
 
„Na začátku nikdo nevěděl, jak něco tak výjimečného vůbec hromadně vyrábět a nabízet. A hlavně komu. V oblasti obchodu jsme byli na úplném začátku. Vše jsme se museli naučit a možná to nám pomohlo k úspěchu, který dnes s našimi sekačkami zažíváme,“ podotýká Lubomír Dvořák.
 
Všechny produkty vznikaly postupně na základě požadavků zákazníků. Svahové sekačky Spider jsou určeny jak pro rovné plochy, tak pro plochy s náklonem až 55 stupňů. V současnosti nabízí společnost Dvořák – svahové sekačky tři produkty. Svahové sekačky Spider ILD01Spider ILD02 jsou zcela univerzální stroje, které umí sekat jak jemnou parkovou trávu, tak velmi hrubý ruderální porost, a to na rovině i ve svahu. Variantou pro menší plochy a zahrady rodinných domů je sekačka Spider MINI.
 
„Možnosti využití sekaček Spider jsou opravdu široké. Jejich hlavní výhody oceníte zejména v členitém terénu s množstvím strmých ploch a svahů, ale také při sečení rozměrných ploch a kontaminovaných či jinak nebezpečných míst,“ popisuje Lubomír Dvořák.

Revoluční řešení

Díky revolučnímu řešení tohoto výrobku zaujímá společnost DVOŘÁK – svahové sekačky na trhu komunální techniky zcela specifické postavení. Během prvního roku od zahájení sériové výroby si vysloužila uznání a respekt z řad uživatelů i odborníků v Evropě, USA a Japonsku.
 
Výroba sekaček probíhá výhradně v České republice – v Pohledu u Havlíčkova Brodu. Momentálně prodají přibližně 500 kusů sekaček ročně zhruba ve 40 zemích světa. Mezi jejich nejčastější zákazníky patří správy silnic, vodárenské společnosti, městyse, povodí řek či technické služby. „V současné době zaznamenáváme na některých trzích zájem také o sekačky pro domácí využití, tedy zahrady a soukromé plochy,“ uzavírá Lubomír Dvořák.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Nezapomeňte zaplatit druhou splátku daně z nemovitých věcí

27. 11. 2020 | Pokud máte daň z nemovitých věcí vyšší než 5 000 Kč, musíte do pondělí 30. 11. zaplatit její druhou splátku. První byla splatná 31. 5. Pro zemědělce a chovatele ryb spadá termín první splátky na 31. 8. Daň je možné zaplatit bezhotovostně převodem na účet finančního úřadu, prostřednictvím SIPO, daňovou či klasickou složenkou nebo hotově.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
IPsecure.cz s.r.o.
Prodejce a instalační firma bezpečnostních IP kamerových systémů.
www.ipsecure.cz

RB Accountancy, s.r.o.
Účetní společnost zabívající se vedením účetnictví a daňové evidence
ucetnictviblahova.cz

Daňový kalendář

30. 11. 2020 Daň z nemovitých věcí (2. splátka)
30. 11. 2020 Daň z nemovitých věcí (2. splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)
30. 11. 2020 Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za říjen 2020
15. 12. 2020 Daň silniční (záloha za říjen a listopad 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,22 Kč
0,085 Kč
21,99 Kč
0,031 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 27.11.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru