Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Vyzkoušejte si EET v pilotním provozu


Redakce
8. 11. 2016
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Ve zkušebním provozu odesílané tržby nepodléhají kontrole ze strany Finanční správy.

Foto: Shutterstock

 

Minulý týden byl spuštěn pilotní provoz EET, díky kterému si můžete vyzkoušet, zda je vaše provozovna připravena na bezproblémový náběh evidence tržeb. EET se od prosince bude týkat asi 40 000 subjektů ve stravovacích službách a hotelnictví.


 
První listopadový den byl spuštěn pilotní provoz evidence tržeb, díky kterému si podnikatelé mohou vyzkoušet, zda je jejich provozovna připravena na bezproblémový náběh evidence tržeb. Ta se v první fázi od 1. prosince 2016 bude týkat přibližně 40 000 subjektů působících v sektoru stravovacích služeb a hotelnictví.
 
Pilotní provoz poslouží k otestování jejich pokladních zařízení, rychlosti komunikace se servery Finanční správy a souladu elektronické evidence tržeb s jejich prodejními a účetními procesy. Finanční správě zároveň umožní vyladění všech parametrů systému v prostředí reálného provozu, čímž se minimalizuje riziko technických problémů v okamžiku ostrého náběhu.
 
Hned první den se přihlásilo k testování 254 podnikatelů.
 
Podnikatelé si v průběhu celého měsíce listopadu mohou ověřit, zda mají dostatečně stabilní internetové připojení, zda jejich pokladní zařízení bez problémů komunikuje se serverem Finanční správy, zda je systém EET kompatibilní s jejich dalšími procesy či zda se zaměstnanci s novým systémem naučili pracovat.
 
„V pilotním provozu odesílané tržby nepodléhají kontrole ze strany Finanční správy. Údaje o tržbách zasílané v ostrém módu se však ukládají v databázi Finanční správy a jsou podnikatelům k dispozici ve webové aplikaci EET,“ uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. V případě zasílání údajů o tržbách v ověřovacím módu se v databázi Finanční správy neukládají a slouží zejména dodavatelům při nastavení funkčního zařízení.

Pro zapojení do pilotního provozu je nutný certifikát

Zátěžové testy před spuštěním pilotního provozu ukázaly, že průměrná doba odezvy je hluboko pod jednou vteřinou, čímž odpadají obavy o riziko tvorby jakýchkoliv front v důsledku EET.
 
„V průběhu pilotního provozu může ze strany Finanční správy docházet ke sledování a ladění funkčních a výkonnostních parametrů systému EET v reálném provozu, které však nebude mít dopad na funkcionalitu datového rozhraní pro příjem datových zpráv evidovaných tržeb ani na konfiguraci pokladních zařízení,“ ujistil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
 
Pro zapojení do pilotního provozu je nutný certifikát, o který mohou podnikatelé žádat již od 1. 9. 2016 ve webové aplikaci EET na Daňovém portálu (více viz v článku Od září mohou podnikatelé žádat o autentizační údaje).
 
Pilotní provoz pro podnikatele probíhá na produkčním prostředí, které bude od 1. 12. 2016 nadále sloužit i pro rutinní provoz. Přístupové URL rozhraní pro příjem datových zpráv evidovaných tržeb je k nalezení na oficiálním webu EET v Oznámení k produkčnímu prostředí v sekci IT/Vývojář.
 
Pilotní provoz probíhá v plném rozsahu funkcionality EET s výjimkou možnosti nahlášení nevydané účtenky na Daňovém portálu, která bude zpřístupněna až 1. 12. 2016, kdy vzniká povinnost evidovat, a otevírá se tak i možnost zákazníkům případně nahlásit nevydanou účtenku.

Vyzkoušejte si EET „nanečisto“ ve svém programu POHODA. Funkčnost evidování tržeb si můžete předem otestovat ve verzi Říjen 2016, rel. 11402 (stačí si nainstalovat nejnovější aktualizace).


Související článek:
Od září mohou podnikatelé žádat o autentizační údaje


Zdroj: Ministerstvo financí
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

STORMWARE s.r.o.
STORMWAREAutor článků
23. 11. 2016 15:11:12
Dobrý den pane Chvalovský, více informací (i odkaz ke stažení POHODY Start) naleznete na našich stránkách: http://www.stormware.cz/pohoda/start.aspx

Pokud chcete evidovat tržby prostřednictvím mobilu, podívejte se na tyto webové stránky: http://www.stormware.cz/pohoda/doplnky/mobilni-aplikace/
Hlášení závadného obsahu

Josef Chvalovský
23. 11. 2016 13:21:59
Chtěl bych se seznámit s EET softwarem pro Windows.Můžete mi poskytnout demoverzi?Používám účet.program Pohodu.
Hlášení závadného obsahu

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

OSVČ si mohou podávat žádosti o ošetřovné za březen

23. 4. 2021 | Od 22. 4. si mohou OSVČ zažádat o ošetřovné poskytované z důvodu uzavření škol za období od 1. 3. do 31. 3. 2021. Žádost můžete podat prostřednictvím elektronického formuláře nebo také e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem či poštou, a to do 21. 5. 2021. Výše ošetřovného činí 400 Kč za den včetně víkendů. Ošetřovné nelze ale kombinovat s kompenzačním bonusem.
 
Dřívější zprávy

Firmy v Pohodě
 
AZ-Reko®
AZ-Reko® zajišťuj rekonstrukce bytových jader, koupelen, bytů apod.
www.az-reko.cz

Bohumila Matějková
Kompletní zpracování účetnictví pro malé obce a neziskové organizace.

Daňový kalendář

26. 4. 2021 Přiznání DPH (za 1. čtvrtletí 2021) – daň je možné uhradit bez sankcí až do 16. 8. 2021 (platí pro ty, kterým byla zakázána či omezena činnost a tuto skutečnost oznámili správci daně)
26. 4. 2021 Souhrnné hlášení (za březen 2021 a 1. čtvrtletí 2021)
26. 4. 2021 Kontrolní hlášení (za březen 2021 a 1. čtvrtletí 2021)
26. 4. 2021 Přiznání DPH (za březen 2021) – daň je možné uhradit bez sankcí až do 16. 8. 2021 (platí pro ty, kterým byla zakázána či omezena činnost a tuto skutečnost oznámili správci daně)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,85 Kč
-0,015 Kč
21,42 Kč
-0,048 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 23.04.2021

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru