Dobírka nebude za určitých podmínek podléhat EET


Bc. Michaela Sobotková
30. 6. 2016
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Prodeje nakumulované v době poruchy zařízení bude možné po opětovném uvedení do provozu nahrát najednou. Tedy jednou tržbou, nikoliv po jednotlivých dokladech.

Foto: Fotolia

 

E-shopy, které doručí zboží na dobírku, nebudou podléhat EET, pokud jim přepravní firma převede hotovost od zákazníka na účet. V určitých situacích bude také možné požadované údaje o tržbách přijatých v době poruchy zařízení zaslat jednou částkou.


 
Režim EET se pro e-shopy výrazně zjednoduší. Pokud bude zboží na dobírku dodávat přepravní firma, která hotovostní obnos od zákazníka následně převede e-shopu přes účet, nebude se EET na tyto transakce vztahovat. To je důležitá změna, která zásadně ulehčí život provozovatelům e-shopů. Pokud ovšem přepravní firma bude prodejci zpětně předávat fyzickou hotovost, potom je nutné doklad vystavit přes EET.
 
Úlevu pro e-shopy vyjednala s ministerstvem financí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR („AMSP ČR“). Další změny, které zjednoduší malým firmám jejich prodeje přes EET, jsou ještě rozjednány.

Souhrnné odeslání tržby při poruše

Stejně tak již nemusí mít obavu ti obchodníci, u kterých dojde k výpadku prodeje například z důvodu selhání přístroje. Nastane-li v maloobchodě, velkoobchodě, restauraci nebo třeba hotelu porucha a přístroj pro evidenci tržeb nebude funkční třeba i několik dní, a nebude tedy možné vystavovat účtenky na bázi EET, potom v momentě zprovoznění přístroje bude možné vložit součet všech chybějících tržeb jednou operací naráz. Nikoliv po jednotlivých účtenkách, jak tomu bylo doposud.
 
„Od počátku existovala dohoda s ministrem financí, že bude-li třeba upravit část režimu EET, která opravdu zásadně ohrozí plynulost prodejů, nebo by byl podnikatel vystaven nepřiměřeně komplikovanému procesu, dojde k úpravě podmínek. To nyní nastalo, aniž bychom přitom narušili rovné podmínky,“ popsal Karel Havlíček, předseda AMSP ČR.
 
Současně se AMSP ČR s ministerstvem dohodla, že se nemusí jednat o poslední úpravy a v nejbližších dnech opětovně zasednou společně k jednacímu stolu. Cílem bude vyjít vstříc nejmenším podnikatelům.

Podle posledních zpráv ministerstvo financí zvažuje též odložení startu elektronické evidence tržeb až na začátek roku 2017. O termínu spuštění chce rozhodnout do konce srpna.


Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Eve
30. 6. 2016 12:47:11
Simona: Pokud bude jejich činnost spadat do EET (a mají živnosťák a nedělají to "načerno"), tak se tomu stejně nevyhnou... :-(
Hlášení závadného obsahu

Simona
30. 6. 2016 8:31:24
Dobrý den, v diskusi o zákoně se hovoří pouze o eshopech? A co spousta žen, které si pouze přivydělávají prodejem přes různé bazarové, aukční a kreativní servery - zde také často dochází k ujednání přes internet a zaslání zboží na dobírku a je velmi nepraktické vzhledem k nízkým tržbám pořizovat nějaký software na EET...Nevíte o tom něco?
Hlášení závadného obsahu

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik



 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Zahraniční stravné pro rok 2024

5. 12. 2023 | Ministerstvo financí stanovilo na základě nové vyhlášky č. 341/2023 Sb. výši základních sazeb zahraničního stravného pro rok 2024. Oproti aktuálně platné vyhlášce č. 401/2022 Sb. se od 1. 1. 2024 změní sazby zahraničního stravného u 22 států. Jedná se například o Estonsko, Lotyšsko, Maďarsko, Chorvatsko, Španělsko, Norsko či Švédsko.


Dřívější zprávy
Firmy v Pohodě
 
PNEUKOMPLET s.r.o.
Velkoobchod a maloobchod pneumatik včetně příslušenství.
www.pneukomplet.cz

EPOKA, s.r.o.
Účetní a daňová kancelář - zprac.účetnictví, daň.evicence a mezd.
www.epoka.estranky.cz

Daňový kalendář

15. 12. 2023 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 12. 2023 Daň z příjmů (pololetní záloha)
27. 12. 2023 Přiznání DPH (za listopad 2023)
27. 12. 2023 Souhrnné hlášení (za listopad 2023)

Další termíny

Kurzovní lístek

24,36 Kč
-0,010 Kč
22,59 Kč
0,064 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 06.12.2023

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme