Informace pro účetní a podnikatele

728 x 90

Třetí a čtvrtá vlna EET je odložena

Třetí a čtvrtá vlna EET je odložena

V oblasti elektronické evidence tržeb došlo k zásadní změně. Ústavní soud totiž rozhodl o zrušení třetí a čtvrté vlny EET, která měla začít platit od příštího roku. Jaké další novinky přichází s rozsudkem Ústavního soudu, najdete v následujícím článku.

Ústavní soud rozhodl odložit třetí a čtvrtou fázi elektronické evidence tržeb, která měla začít platit v březnu 2018, do doby, než bude provedena novela tohoto zákona.

Dalším rozhodnutím soudu je, že DIČ nově nebude povinnou součástí účtenky, ačkoli povinnost zasílat DIČ do informačního systému správce daně nadále zůstává v platnosti. Zároveň platí, že poplatníci, pro něž uvádění DIČ na účtence nepředstavuje problém, anebo ti, kteří ho musí uvádět z titulu plátcovství DPH, nemusí nijak zasahovat do podoby svých pokladních systémů.

Ústavní soud také zrušil povinnost evidovat platby kartou z toho důvodu, že takové platby jsou dohledatelné i jinak, na rozdíl od hotovostních plateb.

Pokud potřebujete další informace o elektronické evidenci tržeb, zajímá vás aktuální dění nebo řešíte EET ve svém podnikání, pak navštivte náš web Elektronické tržby pod lupou, kde najdete to nejdůležitější z oblasti EET.

Zanechte komentář

Diskuse neslouží jako právní, daňová či účetní poradna. Je vyhrazena pro vzájemnou komunikaci čtenářů.

Pro přidání komentáře se přihlaste.

Komentáře

  • Radek Malouch
    25. 02. 2020, 13:18

    Vlny EET se možná odkládají, ale stejně bude časem EET platit ve všech službách. Dokud nebudu muset pokladnu mít, tak ji používat nebudu, ale mám ji už doma, abych se s ní v klidu naučil pracovat a nemusel pak vše shánět a zařizovat na poslední chvíli. Pokladnu jsem si koupil z https://www.eet-pokladny.cz/ a dost mě překvapilo, že nebyla ani tak moc drahá.

    Pro přidání komentáře se přihlaste Odpovědět

Rychlé zprávy

  • Pojišťovny musí hradit i nepřímé škody po nehodách

    |

    Pojišťovny musí nově z povinného ručení uhradit i nepřímé škody – například ušlý výdělek, pronájem náhradního vozu, dopravu do práce nebo pomoc v domácnosti. Poškozený ale musí doložit, že náklady vznikly kvůli nehodě a jinak by nenastaly. Zároveň je nutné po nehodě postupovat správně – především vyhodnotit škodu a přivolat policii, pokud přesáhne 100 tisíc korun, dojde ke zranění nebo ke škodě na cizím majetku. Od července se limit pro povinné přivolání policie zvyšuje na 200 tisíc. Bez splnění těchto kroků může být nárok na náhradu komplikovaný.

Kurzovní lístek

vlajka EU
Načítám hodnoty
vlajka USA
Načítám hodnoty

4 tisíce sledujících