

Nečekejte prosím, že níže dostanete návod na to, jaká je ta správná částka za hodinu vaší práce. Netuším, kolik stojí hodina vašeho času, ale někde uvnitř všichni víme, že každý máme svoji cenu.
Účetní, ač mnohdy neradi, vědí často více, než musí. Různorodost podnikání nebo nutkavá touha „strčit“ do účetnictví vše, co se dá, způsobí někdy situace, které nemusejí být příjemné hlavně původci dokladu.
Dotazování na jednotlivé účetní doklady zažil určitě každý podnikatel. Mnoho z nich ale neví, že se účetní musí ptát i na oblasti, které na první pohled s účetnictvím daného podniku nesouvisí. Jaké otázky to jsou a proč je pokládají?
Kdyby se mě dnes někdo zeptal, jestli bych do toho šel znovu, odpověď by byla jasná a ani chvíli bych neváhal. Život daňového poradce je pro mě neustále velmi zajímavý, práce daňového poradce je pestrá, každý den totiž stojíte před novou výzvou.
V dnešním článku nahlédneme trochu do historie. Jak se vyvíjel daňový systém v jednotlivých historických obdobích? A které národy se v minulosti pyšnily nejpropracovanějším daňovým systémem?
Ač nejsem zastáncem škatulkování, lze mezi klienty naší účetní a daňové kanceláře vypozorovat určité typy, které bych definovala jako klienty poučené, nepoučené a nepoučitelné. Jak se od sebe liší a v čem jsou pro naši praxi přínosem?