Informace pro účetní a podnikatele

728 x 90

Podpora klubů zajišťujících mimoškolní aktivity dětí

Podpora klubů zajišťujících mimoškolní aktivity dětí

Na mnoha školách družiny fungují v režimu, který se značně liší od pracovní doby většiny rodičů. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce proto podpořit vznik školních klubů, autobusů nebo třeba příměstských táborů v období prázdnin.

Sladit rodinný a profesní život bývá pro rodiče mnohdy velký oříšek. V době, kdy jsou v práci a děti nemají školní vyučování, pro ně často nemohou zajistit hlídání. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce stávající situaci zlepšit prostřednictvím tzv. dětských klubů zajišťujících mimoškolní aktivity. Projekty finančně zaštítí Operační program Zaměstnanost (OPZ), který na jejich realizaci uvolní celkem 200 milionů korun.
 
Na začátku srpna proto zveřejnilo MPSV výzvy na podporu služeb péče o děti 1. stupně základních škol v době mimo školní vyučování. V nich mohou neziskové organizace, školy či obce předkládat své návrhy na založení a provozování zařízení, která doplní chybějící kapacitu stávajících školních družin, zájmových kroužků nebo klubů.
 
Mezi podporované aktivity bude patřit také skupinová doprava do nebo ze školy zejména ve venkovských či příměstských regionech s komplikovanou dopravní obslužností, zajištění doprovodu dětí na kroužky a zájmové aktivity nebo příměstské tábory v době školních prázdnin.
 
Projekty mají za cíl podporu zaměstnanosti rodičů a rovné příležitosti žen a mužů na pracovním trhu a napomohou slaďování pracovního a soukromého života. Zájemci mohou své projektové žádosti zasílat do 16. 10. 2015. Podmínky výzvy naleznete na webových stránkách Evropského sociálního fondu.

Zanechte komentář

Diskuse neslouží jako právní, daňová či účetní poradna. Je vyhrazena pro vzájemnou komunikaci čtenářů.

Pro přidání komentáře se přihlaste.

Rychlé zprávy

  • Pozor na zdanění výher z hazardních her: Co se mění od roku 2024

    |

    Od roku 2024 se mění pravidla pro zdaňování výher z hazardních her. U loterií a tombol se nově každá výhra nad 50  000  Kč daní srážkovou daní ve výši 15 %, kterou odvádí provozovatel – výherce už ji do daňového přiznání neuvádí. U ostatních hazardních her, jako jsou kurzové sázky, automaty nebo živé hry, se posuzuje roční rozdíl mezi výhrami a vklady. Pokud tento rozdíl u jednoho druhu hry přesáhne 50 000 Kč, je nutné ho uvést do daňového přiznání za rok 2024 a zaplatit daň. Každý typ hazardní hry se posuzuje samostatně.

Kurzovní lístek

vlajka EU
Načítám hodnoty
vlajka USA
Načítám hodnoty

4 tisíce sledujících