Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Zimní pneumatiky budou nejspíš povinné po celé zimní období


Bc. Michaela Sobotková
16. 5. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Ministerstvo dopravy bude usilovat o změnu silničního zákona. Chce, aby museli řidiči používat zimní pneumatiky po celou dobu vymezeného období bez výjimky. Změna by přispěla k bezpečnosti provozu a řidičům by také odpadla nejistota ohledně správného zvolení „obutí“.


 

Mám, nebo nemám vyjet, přemítalo letošní zimu jistě mnoho řidičů, kteří nepřezuli svá auta do zimních kol a nechali jim letní výbavu. I tyto starosti by odpadly po změně zákona o provozu na pozemních komunikacích. Zákon by totiž stanovoval povinnost použít zimní pneumatiky v celém období od 1. listopadu do 31. března.

V minulém roce vstoupila v platnost novela zákona, která určuje podmínky, za kterých je řidič motorového vozidla povinen použít zimní pneumatiky, jinak mu hrozí pokuta až dva tisíce korun. Platné znění příslušného zákona by v budoucnu ale mohlo v praxi působit obtíže. A to jak na straně řidičů, kteří si nebudou jisti jaký typ pneumatik zvolit, tak na straně správních orgánů, které mohou mít problém s důkazy.

„Na základě diskuse s Ředitelstvím služby dopravní policie i s krajskými úřady proto navrhneme, aby do legislativního plánu Ministerstva dopravy pro roky 2013/2014 byla zařazena novela silničního zákona. Současné znění § 40a bude upraveno tak, aby povinnost mít zimní pneumatiky byla stanovena bez výjimky. Změna by měla ještě více podpořit bezpečnost silničního provozu,“ uvedl ministr dopravy Pavel Dobeš.

S postojem Ministerstva dopravy souhlasí i Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezídia ČR. Jejich základním argumentem je, že zimní pneumatiky mají příznivé jízdní vlastnosti i za situace, kdy se na vozovce nenachází souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza. „Výhodou zimních pneumatik jsou také adhezní vlastnosti za snížených teplot, kterým nemohou konkurovat běžné letní pneumatiky,“ doplnil ředitel služby dopravní policie Leoš Tržil.Zdroj: Ministerstvo dopravy
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
FINDIART s.r.o.
Zpracování účetnictví, statistické analýzy
www.findiart.cz

STAPA trading s.r.o.
Stavebniny a obchodní společnost
www.stapa.eu

Daňový kalendář

25. 7. 2019 Souhrnné hlášení (za červen 2019 a 2. čtvrtletí 2019)
25. 7. 2019 Kontrolní hlášení (za červen 2019 a 2. čtvrtletí 2019)
25. 7. 2019 Přiznání DPH (za červen 2019)
25. 7. 2019 Přiznání DPH (za 2. čtvrtletí 2019)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,55 Kč
-0,040 Kč
22,76 Kč
-0,055 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 19.07.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru