Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Většina billboardů by mohla do pěti let zmizet z dálnice


Bc. Michaela Sobotková
12. 1. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Poslanci budou jednat o úplném zákazu reklamních poutačů podél silnic. Pokud novelu zákona o pozemních komunikacích schválí, neuvidí řidiči ani spolujezdci většinu billboardů na dálnici do pěti let.


 

Znají to všichni, kdo jezdí autem. Od řízení šoféry často rozptylují pestrobarevné reklamní billboardy kolem silnice. Tu se všem okolo jedoucím telefonní operátor snaží vnutit zaručeně nejvýhodnější tarif, jinde zase spoře oděná slečna nabízí osvěžující nápoj.

Tomu už by měl být ale do pěti let konec. Zákonodárci chtějí zcela zakázat reklamu na dálnici, na silnicích rychlostních a první třídy, i podél nich (mimo zastavěné území obcí). Výjimku by mohly mít pouze provozovny, které mají přímou souvislost se silničním provozem. Například čerpací stanice nebo motoresty. Jejich reklamní panely by potom mohly být umístěny do 200 metrů od provozovny mimo obec a do 50 metrů na území obce.

V současné době je novela zákona o pozemních komunikacích projednávána na půdě Poslanecké sněmovny. Pokud projde beze změn, během pěti let od jejího přijetí bude většina reklamních zařízení podél silnic odstraněna. A to i v případě, že mají smlouvy uzavřené na dobu neurčitou.

Na dálnicích a rychlostních silnicích se nachází v současné době přibližně 2 200 reklamních poutačů. V 90. letech docházelo k rapidnímu nárůstu jejich počtu. Platnost byla často vydávána na dobu neurčitou. Převážná část je umístěna na silničních pozemcích, kde je nutné mít uzavřenou smlouvu s vlastníkem dálnice nebo rychlostní komunikace. Vypovídání smluv je závislé tedy na tom, jestli Ředitelství silnic a dálnic má nebo nemá uzavřené nájemní smlouvy.

„Trvám na svém požadavku, aby podřízená složka již neuzavírala jakékoliv dodatky ke stávajícím smlouvám. Z pohledu ministerstva se jedná o nevýhodné smlouvy pro stát,“ říká k situaci s billboardy ministr dopravy Pavel Dobeš. Záležet bude především na přístupu Ředitelství silnic a dálnic, které si musí termíny pohlídat a smlouvy zavčasu vypovídat.Zdroj: Ministerstvo dopravy
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
BiOMill - superpremium
Výhradní zastoupení pro superpremiové krmivo BiOMill pro psy a kočky.
www.biomillcz.com

Bio obchod Bazalka
Bazalka Hradec Králové: obchod, vegetariánská restaurace, rozvoz
www.bazalkahk.cz

Daňový kalendář

26. 8. 2019 Souhrnné hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Kontrolní hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Přiznání DPH (za červenec 2019)
2. 9. 2019 Daň z nemovitých věcí (1.splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,78 Kč
0,045 Kč
23,22 Kč
-0,017 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 19.08.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru