Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Většina billboardů by mohla do pěti let zmizet z dálnice


Bc. Michaela Sobotková
12. 1. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Poslanci budou jednat o úplném zákazu reklamních poutačů podél silnic. Pokud novelu zákona o pozemních komunikacích schválí, neuvidí řidiči ani spolujezdci většinu billboardů na dálnici do pěti let.


 

Znají to všichni, kdo jezdí autem. Od řízení šoféry často rozptylují pestrobarevné reklamní billboardy kolem silnice. Tu se všem okolo jedoucím telefonní operátor snaží vnutit zaručeně nejvýhodnější tarif, jinde zase spoře oděná slečna nabízí osvěžující nápoj.

Tomu už by měl být ale do pěti let konec. Zákonodárci chtějí zcela zakázat reklamu na dálnici, na silnicích rychlostních a první třídy, i podél nich (mimo zastavěné území obcí). Výjimku by mohly mít pouze provozovny, které mají přímou souvislost se silničním provozem. Například čerpací stanice nebo motoresty. Jejich reklamní panely by potom mohly být umístěny do 200 metrů od provozovny mimo obec a do 50 metrů na území obce.

V současné době je novela zákona o pozemních komunikacích projednávána na půdě Poslanecké sněmovny. Pokud projde beze změn, během pěti let od jejího přijetí bude většina reklamních zařízení podél silnic odstraněna. A to i v případě, že mají smlouvy uzavřené na dobu neurčitou.

Na dálnicích a rychlostních silnicích se nachází v současné době přibližně 2 200 reklamních poutačů. V 90. letech docházelo k rapidnímu nárůstu jejich počtu. Platnost byla často vydávána na dobu neurčitou. Převážná část je umístěna na silničních pozemcích, kde je nutné mít uzavřenou smlouvu s vlastníkem dálnice nebo rychlostní komunikace. Vypovídání smluv je závislé tedy na tom, jestli Ředitelství silnic a dálnic má nebo nemá uzavřené nájemní smlouvy.

„Trvám na svém požadavku, aby podřízená složka již neuzavírala jakékoliv dodatky ke stávajícím smlouvám. Z pohledu ministerstva se jedná o nevýhodné smlouvy pro stát,“ říká k situaci s billboardy ministr dopravy Pavel Dobeš. Záležet bude především na přístupu Ředitelství silnic a dálnic, které si musí termíny pohlídat a smlouvy zavčasu vypovídat.Zdroj: Ministerstvo dopravy
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Kompenzační bonus pro společníky malých s. r. o.

28. 5. 2020 | Společníci malých s. r. o. si budou moci podávat žádost o kompenzační bonus ve výši 500 Kč denně za období od 12. 3. do 8. 6. 2020. Sněmovna dnes přehlasovala Senát.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Alfa tax consulting s.r.o
účetnictví - daně - mzdy
www.alfataxconsulting.cz

Ing. Helena Volfová
Vedení účetnictví, daňová evidence a mzdy, účetní a daňové poradenství
www.ucetni-jablonec.cz

Daňový kalendář

1. 6. 2020 Daň z nemovitých věcí (1. splátka)
1. 6. 2020 Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za duben 2020
15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,92 Kč
-0,100 Kč
24,17 Kč
-0,353 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 29.05.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru