Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Radniční noviny a časopisy nemají sloužit k jednostranné propagandě


Bc. Michaela Sobotková
1. 2. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Čtenáři tisku vydávaného obcemi a městy by měli být objektivně informováni o místním dění a nemělo by docházet k jednostranné propagandě vedení radnice. Takové novinky chce prosadit novela tiskového zákona.


 
Noviny a časopisy vydávané radnicemi by měly poskytovat objektivní a vyvážené informace, navrhuje nová právní úprava tiskového zákona. Vydavatel takového periodika bude muset poskytnout přiměřený prostor všem členům zastupitelstva dané obce, města, městské části či kraje pro vyjádření názoru.
 
Pokud by to vydavatel nedodržel, měl by člen zastupitelstva právo na uveřejnění doplňující informace. Navrhovaná právní úprava dává opozičnímu zastupiteli také možnost přezkumu svého požadavku soudní cestou.
 
Návrh novely vyplývá ze zkušenosti, kdy jsou tištěná periodika vydávaná radnicemi zneužívána k vlastní propagandě politické síly, která je aktuálně ve vedení města či obce. Radniční noviny či časopisy také obvykle neobsahují názory odlišné od názorů vedení úřadu.
Nekonfliktní témata
Radniční periodika bývají často zaplňována na úkor důležitých témat takzvanými nekonfliktními tématy. Například sportem či kulturními aktivitami. Řešení důležitých záležitostí obcí a rozhodnutí vedení radnic bývají většinou v ústraní. Dochází také k vyčleňování nesouhlasných příspěvků čtenářů, které nejsou publikovány.
 
„Novela hodlá upravit pravidla pro vydávání radničních periodik tak, aby veřejnost byla objektivně informována o případných diskusích na půdě poradních orgánů měst a obcí a jednotlivých názorových postojích členů této rady. Nikoli, aby byl lidem předsunut konečný výsledek těchto debat s tím, že se jedná o jediné možné řešení problému. Navíc bez možnosti znát opačný názor či jiné alternativy řešení,“ uvedl mluvčí vlády Jan Osúch.


Zdroj: Vláda
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Nárok na kompenzační bonus při souběhu SVČ a zaměstnání

22. 5. 2020 | Kompenzační bonus pro OSVČ není přiznán těm, kteří jsou zaměstnáni, pokud jim v důsledku zaměstnání vzniká účast na nemocenském pojištění. Rozhodnou částkou pro účast na nemocenském pojištění jsou 3 000 Kč. Výjimku mají zaměstnanci pracující na základě dohody o provedení práce, u nichž účast na nemocenském pojištění vzniká až překročením částky 10 000 Kč měsíčně. Zvláštním případem jsou zaměstnanci – pedagogové, u nich účast na nemocenském pojištění není překážkou vzniku nároku na kompenzační bonus.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Fotofofr.com
Profesionální fotografie a video pro všechny, kteří vyžadují kvalitu.
www.fotofofr.com

TOP účetnictví a daně
Účetní firma zabývající se zejména vedením účetnictví, mezd, daní
www.topucetnictviadane.cz

Daňový kalendář

1. 6. 2020 Daň z nemovitých věcí (1. splátka)
1. 6. 2020 Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za duben 2020
15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)

Další termíny

Kurzovní lístek

27,05 Kč
-0,020 Kč
24,61 Kč
-0,052 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 27.05.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru