Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Informační portál o datových schránkách je přehlednější i bezpečnější


Bc. Michaela Sobotková
6. 8. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Informační portál o datových schránkách přišel s novým vzhledem.

Foto: Ilustrační

 

Web o datových schránkách má novou podobu. Ovládat se dá i přes mobilní telefon a oproti původní verzi je mnohem bezpečnější.


 
Klientský portál informačního systému datových schránek dostal novou podobu. Webová aplikace www.mojedatovaschranka.cz má nejen moderní a přehlednější grafický design, uživatelé se mohou těšit i na nové vychytávky, které jim ulehčí práci s datovými schránkami.
 
Už nebude potřeba instalovat si doplňky pro přijetí či odeslání datové zprávy. Vše nově vyřeší elektronický formulář. Použít datovou schránku budou moci lidé také přes mobilní telefon na různých operačních systémech.
 
Portál je také mnohem bezpečnější oproti původní verzi. Díky novému šifrování pomocí certifikátu s rozšířeným ověřením je teď snazší odlišit pravé datové schránky od těch falešných. Certifikát už nebudou muset uživatelé ani instalovat do svých počítačů. Nyní je běžně součástí většiny webových prohlížečů (respektive operačních systémů).

Nový portál je intuitivní na ovládání

 
Nový portál je intuitivní, jeho součástí je i nadále detailní nápověda. Při testování běžnými uživateli nenastaly žádné velké potíže s jeho zvládnutím. V případě problémů se mohou lidé obracet na infolinku datových schránek 270 005 200.
 
Datové schránky jsou elektronické úložiště určené ke vzájemné úřední komunikaci občanů i firem se státem, ke komunikaci občanů i firem mezi sebou a mezi orgány veřejné moci. Datovou schránku mají ze zákona zřízenou orgány veřejné moci, právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku a od 1. července 2012 také advokáti a daňoví poradci. Živnostníci nebo fyzické osoby si mohou o zřízení požádat, pokud o datovou schránku mají zájem.


Zdroj: Vláda
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Pixely Pavla Ovsíka
Fotograf s oosobním přístupem ke klientovi.
www.pixpo.cz

Webové stránky a e-shopy
Děláme weby, eshopy a konzultace. Máme nízké ceny a super technologie.
www.vegateam.cz

Daňový kalendář

26. 8. 2019 Souhrnné hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Kontrolní hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Přiznání DPH (za červenec 2019)
2. 9. 2019 Daň z nemovitých věcí (1.splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,80 Kč
0,000 Kč
23,23 Kč
-0,058 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 21.08.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru