Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Počet firemních bankrotů byl v únoru na historickém maximu


Bc. Michaela Sobotková
14. 3. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Počet firemních bankrotů byl v únoru na historickém maximu.

Foto: Fotolia.eu

 

Firemních bankrotů bylo v únoru nejvíce od ledna 2008. Nejvíce bankrotů vyhlásily podniky v Moravskoslezském kraji a v Praze, nejméně tradičně v Karlovarském kraji.


 
Celkem 287 firemních bankrotů bylo vyhlášeno v únoru letošního roku. Bylo jich nejvíce od ledna 2008, kdy vstoupil v platnost nový insolvenční zákon. Počty osobních bankrotů naopak meziměsíčně poklesly. Vyhlásilo ho 1 217 lidí, o sedm procent méně než v lednu. Vyplývá to z nejnovější analýzy společnosti CCB - Czech Credit Bureau.
 
Firemní bankroty se v druhém měsíci roku 2012 oproti lednu zvýšily o 25 procent (o 58 případů) a zvýšil se také podíl fyzických osob podnikatelů na bankrotech, který v únoru dosáhl již 56 procent.
 
„Počet bankrotů fyzických osob podnikatelů se zvyšoval poměrně rychle v prvních dvou měsících letošního roku. V únoru se obnovila i dynamika růstu počtu bankrotů právnických osob. Počet návrhů na bankrot se zvyšoval ještě rychleji než počet vyhlášených bankrotů, a to jak u právnických osob, tak i fyzických osob podnikatelů. Znamená to, že v příštích měsících lze očekávat vyšší počet firemních bankrotů než v loňském roce,“ uvedla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB - Czech Credit Bureau.

Nejméně bankrotů v Karlovarském kraji


Návrhů na bankrot totiž v únoru podalo 657 firem a jedná se rovněž o nejvyšší počet od ledna 2008. Oproti lednu ho v únoru podalo o 90 subjektů více. V meziročním srovnání pak počet návrhů vzrostl o 59 procent (o 243 případů).
 
Nejvíce bankrotů bylo vyhlášeno v Moravskoslezském kraji (63 případů) a v Praze (47 případů). Nejméně jich tradičně vyhlásily firmy v Karlovarském kraji (čtyři případy).
 
Za poslední rok se počet firemních bankrotů nejvíce zvýšil v Ústeckém kraji (o 198 procent) a v Moravskoslezském kraji (o 136 procent). Pouze ve dvou krajích se počet firemních bankrotů meziročně snížil. Jedná se o Plzeňský kraj (pokles o devět procent) a Karlovarský kraj (pokles o šest procent).


Zdroj: Czech Credit Bureau
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
SPACE COM spol. s r.o.
Internet, volání, PC, zabezpečení domů, kamery, web. stránky
www.spacecom.cz

DATEL PLUS s.r.o.
Služby daňových poradců, účetnictví, mzdy.
www.datelplus.cz

Daňový kalendář

27. 5. 2019 Souhrnné hlášení (za duben 2019)
27. 5. 2019 Kontrolní hlášení (za duben 2019)
27. 5. 2019 Přiznání DPH (za duben 2019)
31. 5. 2019 Daň z nemovitých věcí (1.splátka)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,79 Kč
0,015 Kč
23,09 Kč
-0,007 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 22.05.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru