Nová ikonka umožní načtení dokladu přes QR kód


STORMWARE s.r.o.
10. 6. 2022
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Díky načítání dokladů přes QR kód odpadne nutnost ručního přepisu.

Foto: 123RF, STORMWARE s.r.o.

 

QR kódy už jsou s námi pěknou řádku let, jsou běžnou součástí našeho života a stále se vyvíjejí. Také u nás v Pohodě jsme si pro vás do květnové verze připravili jednu vychytanou novinku. Pojďme se s ní seznámit.


 
Se zvláštní směsicí černobílých čtverečků se setkáváme takřka na každém kroku. K vidění jsou v časopisech, na plakátech i na vizitkách. Pomocí QR kódu dnes můžeme také platit. Rychlá reakce neboli quick response, tak lze přeložit ona dvě písmenka „QR“ v názvu. A toto označení nedostaly kódy náhodou. Pokud si je totiž „vyfotíme“ (k tomu je zapotřebí mít ve svém chytrém telefonu či tabletu nainstalovanou speciální aplikaci), velmi rychle se nám v mobilním zařízení načtou informace o produktu, službě či události, které nás zajímají.

QR kódy, konkrétně formáty QR Platba a QR Faktura, podporuje také program POHODA. QR kód se automaticky doplní na některé tiskové sestavy v agendách Vydané faktury, Vydané zálohové faktury a Ostatní pohledávky. Stačí mít označenou volbu Povolit zobrazení QR kódu v agendě Nastavení/Globální nastavení v sekci Doklady. Jejich využitím tedy můžeme výrazně urychlit a zpříjemnit fakturaci – při úhradách faktur odběratelům odpadne nutnost přepisovat platební údaje.

V Pohodě existují čtyři typy QR kódů:
  • QR Faktura – kód se používá pro načítání hlavičky dokladu do účetního systému, nelze jím platit,
  • QR Platba – používá se pro zadání platby do banky,
  • QR Platba + F – kombinuje funkce obou předchozích kódů,
  • QR Text – umožňuje vložit jakýkoliv textový řetězec.

Co je nového v Pohodě?

Do květnové verze jsme si pro vás v oblasti QR kódů připravili jednu novinku. Do standardní lišty v agendách Přijaté faktury, Přijaté zálohové faktury a Ostatní závazky jsme přidali novou ikonu , která umožňuje načíst QR kód typu QR Faktura, a díky tomu vytvořit nový bezpoložkový doklad s vyplněnými účetními daty.Co na to POHODA? Nová ikonka umožňuje načíst QR kód typu QR Faktura, a vytvořit tak nový bezpoložkový doklad s vyplněnými účetními daty.

Načtení QR kódu můžeme provést třemi způsoby podle funkcí nabízených v menu u zmíněné ikony, a to:
  • Načíst ze souboru... – prostřednictvím průvodce vyberete soubor s QR kódem ve formátu obrázku (přípony .jpg, .jpeg, .png, .gif, .bmp, .tif, .tiff), ze kterého chcete doklad naimportovat do Pohody,
  • Načíst ze schránky – po zvolení tohoto povelu POHODA zkontroluje obsah schránky, a pokud je dostupný obrázek s kódem QR Faktura, vytvoří doklad, v opačném případě se zobrazí hlášení, že schránka neobsahuje podporovaný formát dat (Jak to bude vypadat v praxi? Zákazník dostane e-mailem od dodavatele fakturu s QR kódem. Stačí si jen fakturu otevřít, udělat printscreen a přes povel Načíst ze schránky si POHODA načte QR kód a vytvoří doklad.),
  • Načíst z kamery... – pomocí API snímá POHODA obrázky z kamery, dokud nedetekuje kód formátu QR Faktura. V dialogovém okně pro snímání QR kódů prostřednictvím webové kamery je přes kontextové menu vyvolané stiskem pravého tlačítka myši dostupná volba Nastavení zařízení, kde můžete nastavit požadovanou kameru a případně možnost překlopení obrazu.


Co na to POHODA? Načtení QR kódu můžeme mimo jiné provést načtením z kamery. Přes volbu Nastavení zařízení můžete nastavit kameru, kterou potřebujete, popřípadě i překlopení obrazu.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Vláda schválila zvýšení limitu pro DPH

23. 6. 2022 | Vláda schválila návrh zákona Ministerstva financí, kterým by se měl s účinností od 1. 1. 2023 zvýšit roční limit pro povinnou registraci k DPH. A to z jednoho milionu korun na dva. V souvislosti s tímto krokem by měla od příštího roku vzrůst na dvojnásobek taktéž podmínka limitu ročních příjmů pro vstup do režimu paušální daně. Návrh teď míří ke schválení do Parlamentu.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informaceFirmy v Pohodě
 
TechProg s.r.o.
Prodej a servis IT techniky, sítě optické a metalické, outsorcing IT


KOUDELKA PARTNERS s.r.o.
ÚČETNÍ A DAŇOVÁ KANCELÁŘ
www.koudelkapartners.cz

Daňový kalendář

27. 6. 2022 Přiznání DPH (za květen 2022)
27. 6. 2022 Souhrnné hlášení (za květen 2022)
27. 6. 2022 Kontrolní hlášení (za květen 2022)
1. 7. 2022 Přiznání k dani z příjmů za rok 2021 (prodloužený termín)

Další termíny

Kurzovní lístek

24,73 Kč
-0,005 Kč
23,39 Kč
-0,109 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 27.06.2022

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme