Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

ČSSZ nabízí podnikatelům delší úřední hodiny


Bc. Michaela Sobotková
4. 4. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Česká správa sociálního zabezpečení bude mít až do začátku května prodloužené úřední hodiny pro plynulejší odevzdávání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2012. Ten musí OSVČ podat nejpozději do 2. května 2013.


 
Až do pátku 3. května budou mít všechna pracoviště České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) prodloužené úřední hodiny. Právě na pobočkách ČSSZ bude až milion osob samostatně výdělečně činných podávat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2012. Ten je nutné odevzdat nejpozději do 2. května.
 
Povinnost předložit přehled mají i ti lidé, kteří podnikali jako osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) pouze část loňského roku nebo pobírají důchod, studují či jsou zároveň zaměstnáni.
 
„Podnikatelé mají vůči státu mnoho povinností, řadu z nich plní právě v současné době. Lepší než vymáhat sankce za to, že některé nesplnili, je vytvořit jim lepší podmínky pro to, aby vše bez zbytečných překážek zvládli,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.
 
Každý pracovní den budou mít otevřeno na všech okresních správách sociálního zabezpečení (v Praze na územních pracovištích Pražské správy sociálního zabezpečení), kde jsou k dispozici pokladny pro zaplacení pojistného v hotovosti až do deseti tisíc korun.
 
Pojistné bude možné zaplatit na příslušné okresní správě sociálního zabezpečení v pondělí a ve středu od 9 do 15 hodin s polední přestávkou, v úterý a ve čtvrtek od 9 do 13 hodin a v pátek od 9 do 12 hodin. „Vytváříme tak podmínky pro plynulé zvládnutí období, kdy většina OSVČ podává přehledy,“ doplňuje ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun.

Jak a kde vyplnit Přehled o příjmech a výdajích?

Případné nedoplatky pojistného na sociální zabezpečení musí OSVČ zaplatit do 8 dnů od podání přehledu. Tato lhůta platí i tehdy, pokud přehled zpracovává daňový poradce. V takovém případě mají ale OSVČ delší termín pro podání přehledu – až do 1. srpna. Zpracování přehledu daňovým poradcem se musí správě sociálního zabezpečení nahlásit do 30. dubna.
 
Osoby samostatně výdělečně činné, které nemají povinnost podávat daňové přiznání, musí podat přehled do 31. července.
 
Formulář Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2012 a návod, jak ho vyplnit, najdou zájemci na webových stránkách ČSSZ. Mohou využít také moderní e – Podání přehledu, elektronický formulář přitom OSVČ významně usnadňuje život a například automaticky pomáhá s výpočtem pojistného.


Zdroj: Česká správa sociálního zabezpečení
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
HLEDÁTE DAŇOVÉHO PORADCE?
Vše od běžných konzultací až po převzetí celé účetní a daňové agendy.
www.filipmacoun.cz

Bassau CZ
Prodej vonných esencí pro sauny, parní lázně, servis bazénů, vířivek
www.bassau.cz

Daňový kalendář

25. 9. 2019 Souhrnné hlášení (za srpen 2019)
25. 9. 2019 Kontrolní hlášení (za srpen 2019)
25. 9. 2019 Přiznání DPH (za srpen 2019)
15. 10. 2019 Silniční daň (3. záloha)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,91 Kč
0,015 Kč
23,49 Kč
0,092 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 20.09.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru