MIKTOYS – české hračky ze dřeva


Mgr. Michaela Sobotková
11. 11. 2022
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Hračky, hlavolamy a skládačky se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva.

Foto: Archiv MIKTOYS

pouziva POHODU
 

Dřevěné hračky mají svoje nezaměnitelné kouzlo. Jsou jednoduché, k přírodě i lidem šetrné a probouzí v dětech fantazii. Navíc se jen tak nerozbijí a často se dědí z generace na generaci. Právě dřevěné hračky, hry a hlavolamy vyrábí již přes 30 let MIKTOYS.


 
Snad každé dítě má doma nějakou hračku ze dřeva a dospěláci na ni s láskou vzpomínají. Svět dřevěných hraček okouzlil také Milana Konečného, zakladatele firmy MIKTOYS. Hned po vysoké škole dostal příležitost pracovat v hračkářském závodě v Jizerských horách a výroba hraček se stala jeho celoživotní vášní. Přesně z toho důvodu si po roce 1989 založil svoji vlastní firmu a postupně uvedl na trh více než 200 výrobků.

„Naše výrobky jsou navrhovány tak, aby přinášely radost, zábavu i potěšení. Jejich konstrukce a design navíc napomáhají rozvíjet fantazii, paměť a motorické dovednosti,“ říká Milan Konečný. Hračky, hlavolamy a skládačky MIKTOYS se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva. Jsou tedy nejen za svého života, ale i po dosloužení vůči přírodě šetrné a snadno rozložitelné.

Výrobní provozovna vznikala postupně převážně svépomocí z přestavby hospodářského stavení v obci Malínky v okrese Vyškov na začátku 90. let 20. století. Výrobu hraček zahájila společnost v červnu 1992. O čtyři roky později zakoupila technologicky unikátní stroje, které umožňovaly soutisk barevné ražby do dřeva. „Bez této technologie by firma nebyla schopna začít vyrábět vlastní společenské hry s barevným potiskem,“ doplňuje Milan Konečný.Promyšlená konstrukce a design dřevěných hraček napomáhají rozvíjet dětskou fantazii, paměť i motorické dovednosti.
Foto: Archiv MIKTOYS


Před jedenácti lety uvedla firma do provozu i vlastní barvírnu, ve které si sami dřevěné díly barví a lakují. Díky této nové technologii mohli v MIKTOYS rozšířit svůj sortiment a dřevěné hračky udělat ještě hezčí.

V současné době MIKTOYS obohacuje kolekci hraček, společenských her a hlavolamů každoročně zhruba o pět nových kousků. V otcových šlépějích kráčí také jeho syn Aleš, který má podle svých slov k dřevěným hračkám vřelý vztah a je rád, že může přispět k udržení tradice výroby hraček v České republice.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Dobrovolné nemocenské pojištění OSVČ v roce 2023

6. 12. 2022 | Osobám samostatně výdělečně činným, které se dobrovolně účastní nemocenského pojištění, se od roku 2023 zvýší minimální výše platby pojistného. Budou platit nově 168 Kč (místo 147 Kč). Nezapomeňte si tedy upravit platbu již za leden. Pokud byste totiž zaplatili méně, než je nově stanovené minimum, znamenalo by to pro vás zánik účasti na nemocenském pojištění. Nemocenské pojištění je splatné od prvního do posledního dne kalendářního měsíce, za který se pojistné platí. V měsíci přihlášení k nemocenskému pojištění je pojistné splatné až do konce následujícího kalendářního měsíce.


Dřívější zprávy

Užitečné informaceFirmy v Pohodě
 
JLS Spedition, s.r.o.
Vnitrostátní a mezinárodní doprava a spedice.
www.jlsspedition.cz

Bc. Simona Ryklová
Vedení účetnictví, daňové evidence, účetní služby s tím spojené
www.ucetnictvi-ryklova.cz

Daňový kalendář

15. 12. 2022 Daň silniční (záloha za říjen a listopad 2022)
15. 12. 2022 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 12. 2022 Daň z příjmů (pololetní záloha)
27. 12. 2022 Přiznání DPH (za listopad 2022)

Další termíny

Kurzovní lístek

24,32 Kč
-0,035 Kč
23,12 Kč
0,122 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 06.12.2022

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme