MIKTOYS – české hračky ze dřeva


Mgr. Michaela Sobotková
11. 11. 2022
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Hračky, hlavolamy a skládačky se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva.

Foto: Archiv MIKTOYS

pouziva POHODU
 

Dřevěné hračky mají svoje nezaměnitelné kouzlo. Jsou jednoduché, k přírodě i lidem šetrné a probouzí v dětech fantazii. Navíc se jen tak nerozbijí a často se dědí z generace na generaci. Právě dřevěné hračky, hry a hlavolamy vyrábí již přes 30 let MIKTOYS.


 
Snad každé dítě má doma nějakou hračku ze dřeva a dospěláci na ni s láskou vzpomínají. Svět dřevěných hraček okouzlil také Milana Konečného, zakladatele firmy MIKTOYS. Hned po vysoké škole dostal příležitost pracovat v hračkářském závodě v Jizerských horách a výroba hraček se stala jeho celoživotní vášní. Přesně z toho důvodu si po roce 1989 založil svoji vlastní firmu a postupně uvedl na trh více než 200 výrobků.

„Naše výrobky jsou navrhovány tak, aby přinášely radost, zábavu i potěšení. Jejich konstrukce a design navíc napomáhají rozvíjet fantazii, paměť a motorické dovednosti,“ říká Milan Konečný. Hračky, hlavolamy a skládačky MIKTOYS se vyrábějí ekologicky šetrnou technologií z kvalitního českého bukového dřeva. Jsou tedy nejen za svého života, ale i po dosloužení vůči přírodě šetrné a snadno rozložitelné.

Výrobní provozovna vznikala postupně převážně svépomocí z přestavby hospodářského stavení v obci Malínky v okrese Vyškov na začátku 90. let 20. století. Výrobu hraček zahájila společnost v červnu 1992. O čtyři roky později zakoupila technologicky unikátní stroje, které umožňovaly soutisk barevné ražby do dřeva. „Bez této technologie by firma nebyla schopna začít vyrábět vlastní společenské hry s barevným potiskem,“ doplňuje Milan Konečný.Promyšlená konstrukce a design dřevěných hraček napomáhají rozvíjet dětskou fantazii, paměť i motorické dovednosti.
Foto: Archiv MIKTOYS


Před jedenácti lety uvedla firma do provozu i vlastní barvírnu, ve které si sami dřevěné díly barví a lakují. Díky této nové technologii mohli v MIKTOYS rozšířit svůj sortiment a dřevěné hračky udělat ještě hezčí.

V současné době MIKTOYS obohacuje kolekci hraček, společenských her a hlavolamů každoročně zhruba o pět nových kousků. V otcových šlépějích kráčí také jeho syn Aleš, který má podle svých slov k dřevěným hračkám vřelý vztah a je rád, že může přispět k udržení tradice výroby hraček v České republice.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Průměrná mzda pro rok 2024

26. 9. 2023 | Průměrná mzda bude v roce 2024 ve výši 43 967 Kč, částka vychází z údajů vyhlášených v nařízení vlády č. 286/2023 Sb. Průměrná mzda ovlivňuje mimo jiné výši záloh OSVČ, měsíční příjem zakládající účast zaměstnanců na nemocenském pojištění (pro rok 2024 zůstává rozhodná částka 4 000 Kč), hranici pro uplatnění progresivní sazby daně nebo strop vyměřovacího základu pro pojistné na důchodové pojištění.


Dřívější zprávy

Užitečné informaceFirmy v Pohodě
 
JOLANA NOVOTNÁ
Účetnictví, DE, mzdy, intrastat nejen pro firmy z Jihlavy a Vysočiny
www.eurosid.eu

jCR Office s.r.o. Děčín
Moderní účetní kancelář zajišťující zpracování účetnictví.
www.jcr-office.cz

Daňový kalendář

25. 10. 2023 Přiznání DPH (za září 2023)
25. 10. 2023 Přiznání DPH (za 3. čtvrtletí 2023)
25. 10. 2023 Souhrnné hlášení (za září 2023 a 3. čtvrtletí 2023)
25. 10. 2023 Kontrolní hlášení (za září 2023 a 3. čtvrtletí 2023)

Další termíny

Kurzovní lístek

24,43 Kč
-0,065 Kč
23,23 Kč
-0,155 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 04.10.2023

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru

Doporučujeme