Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

KAMA: Originální vlněné oblečení se severskými vzory


Bc. Michaela Sobotková
5. 11. 2021
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

V KAMA se mohou pochlubit širokým pleteným sortimentem – od čepic, rukavic a šál přes svetry, sukně a šaty až po polštáře a deky.

Foto: Archiv KAMA

pouziva POHODU
 

Rodinná firma se zaměřuje na pletařskou výrobu sportovních i městských svetrů a čepic a dalších hřejivých doplňků. Všechny výrobky zdobí nezaměnitelné severské vzory a vznikají v továrně v Česku. Samozřejmostí jsou i kvalitní a nezávadné materiály.


 
Společnost KAMA vznikla jako malá domácí výroba. Její zakladatelka Mahulena Pertlová byla v revolučním roce 1989 zrovna na mateřské dovolené a bavila se pletením čepic pro děti své i děti svých známých. Jenže tehdy ještě nemohla svobodně podnikat. První možnost, jak prodávat své výrobky, se jí naskytla na trzích mladých umělců, na které získala povolení. O pletené čepice byl velký zájem, co během týdne upletla, bylo během několika hodin pryč.

„V letenském bytě se tak z dětského pokoje stal expediční sklad. Přizvala jsem ke spolupráci sestru Kateřinu a spojením našich jmen vznikla značka KAMA, Maka se nám totiž nelíbila,“ usmívá se Mahulena Pertlová.

Autorem prvního loga rodinné značky KAMA byl dokonce zpěvák Karel Černoch, se kterým manžel Mahuleny Pertlové Jiří v tehdejší době spolupracoval jako muzikant.

Dnes se v KAMA mohou pochlubit širokým pleteným sortimentem – od čepic, rukavic a šál přes svetry, sukně a šaty až po polštáře a deky. Po celou dobu existence vyrábí oblečení výhradně v České republice a nejčastěji ze 100% Merino vlny, která má termoregulační schopnost a dokáže absorbovat až 30 % vlhkosti. Zpracovávají výhradně příze Schoeller, certifikované nezávislým ekologickým standardem bluesign®, vyráběné s ohledem na zdraví člověka a šetrnost k přírodě.Rodinná společnost KAMA se specializuje na pletené zboží a dbá na to, aby její výrobky byly nejen kvalitní, ale i z nezávadných materiálů.
Foto: Archiv KAMA


V roce 2020 malá rodinná firma svůj výrobní areál a sídlo v Praze 6 zrekonstruovala. „Máme nyní moderní a energeticky úsporný komplex hodný společnosti 21. století, která jde cestou ekonomické, sociální a ekologické udržitelnosti,“ říká Mahulena Pertlová.

Kromě prodeje v České republice exportují svoje výrobky do dalších 27 států světa a v rodinné tradici pokračují i děti manželů Pertlových, Klára a Adam. „Ne všichni zakladatelé firem z 90. let mají tu možnost a radost předávat firmu další generaci v rámci rodiny. Nám se to poštěstilo,“ uzavírá Mahulena Pertlová.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Aktualizovaná informace ve vazbě na novelizované znění zákona o DPH a daňového řádu

8. 12. 2021 | Generální finanční ředitelství zareagovalo na změny vyvolané novelou zákona o DPH, účinné k 1. 10. 2021, a aktualizovalo informaci pro osoby povinné k dani neusazené v tuzemsku (registrace k DPH a ostatní vybrané daňové povinnosti). Úplné znění informace je k vidění na webu Finanční správy.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Ladera Solutions, s.r.o.
Komplexní účetnictví a daně. Vzdělávání a personální poradenství.
www.ladera.cz

Dobrá účetní - Plzeň
Vedení účetnictví, zpracování mezd a poradenství pro podnikatele.
ucetnictvi-dane-plzen.cz

Daňový kalendář

15. 12. 2021 Daň silniční (záloha za říjen a listopad 2021)
15. 12. 2021 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 12. 2021 Daň z příjmů (pololetní záloha)
27. 12. 2021 Přiznání DPH (za listopad 2021)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,48 Kč
0,010 Kč
22,54 Kč
-0,080 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 08.12.2021

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru