Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Vytvořte si web, pomůžete svému podnikání


Vojtěch Žák
11. 9. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Internet má potenciál zasáhnout lidi z celé republiky i ze zahraničí. Navíc spíše než reklama cílí jenom na ty lidi, kteří mají o vaše služby skutečně zájem.

Foto: Archiv

 

Pokud chcete, aby ostatní věděli o vašem podnikání, jen stěží se obejdete bez webových stránek. Většina lidí totiž nejdříve vyhledává informace na internetu. Podpořte své podnikání a vytvořte si vlastní webovou prezentaci. Je to jednodušší, než si myslíte.


 
Představte si, že se vám rozbil počítač, porouchalo auto, nebo potřebujete novou postel. Co uděláte? Většina z vás si otevře internetový prohlížeč a začne za ně hledat náhradu. Studie České firmy na internetové vlně ukazuje, že tři čtvrtiny Čechů nejprve hledá na internetu, než vyrazí nakupovat. A třetina Čechů si produkt přes internet i koupí.
 
Je to tak, webové stránky jsou pro podniky nezbytností.
 
Dokonalým příkladem malého podnikatele, kterému webové stránky pomohly našlápnout podnikání, je kovář David Hájek. K internetu se zpočátku stavěl nedůvěřivě, ale přítel ho přemluvil, aby si založil vlastí stránky. Nárůst poptávky po jeho práci byl tak velký, že se dle vlastních slov od roku 2010 nezastavil.

V čem tkví potenciál internetu?

 • Přenáší velké množství informací
Internet má potenciál zasáhnout lidi z celé republiky i ze zahraničí. Navíc spíše než reklama cílí jenom ty lidi, kteří mají o vaše služby skutečně zájem.
 
Pokud zůstaneme u pana Hájka – jeho stránky najdou jenom lidé, kteří hledají kováře. Oproti tomu, kdyby si dal reklamu do novin, většina čtenářů by o ni neprojevila sebemenší zájem.
 
 • Je levný
Založení webu dnes skoro nic nestojí. Lidé si stránky mohou vytvořit sami, stačí jim využít služby libovolného poskytovatele webových stránek zdarma.
 
Navíc v okamžiku, kdy vám odpadá povinnost platit nájem za kamenný obchod a další související poplatky, můžete srazit i cenu svého zboží. Proto lidé tak rádi nakupují přes internet – většinou na tom ušetří.
 
 • Je rychlý
Co je rychlejší – otevřít noviny a hledat relevantní podnik? Obléci se, vyrazit hledat do města? Nebo otevřít internetový prohlížeč a napsat „kovář Brno“?
 
Internet představuje největší a nejrychlejší zdroj informací současnosti. Proto rychle zvedne povědomí o vaší firmě.
 
 • Dosáhne daleko
Dnes už není nezvyklé, že lidé nakupují zboží přímo z Číny. Proč by si tedy Francouzi nemohli nakupovat zboží od vás? Stačí, když budete nabízet konkurenční ceny.

Kde si založit webové stránky

Na českém trhu jsou už několik let k dostání nástroje, které vám umožní vytvořit si webové stránky zdarma, a to bez cizí pomoci. Pro lidi, kteří si budují síť kontaktů, je vhodný portál About.me, bloggeři zase ocení nástroj Blogger.
 
Specificky na malé firmy se zaměřuje nástroj Webnode. Mezi jeho výhody patří, že je skutečně jednoduchý a intuitivní. Na stránce nebudete mít žádné reklamy, pokud si je tam sami nevložíte. A hlavně – je úplně zdarma.

Co by měly mít dobré webové stránky

Aby webové stránky měly úspěch, musíte splnit několik podmínek:
 • Musíte vytvořit chytlavou a zajímavou úvodní stránku.
 • Musíte vytvořit přehledné menu webu.
 • Vytvořte si vlastní firemní logo, které na stránku umístíte.
 • Musíte klást důraz na obrazový materiál stránky.
 • Texty by měly být krátké, výstižné, k věci. Nebojte se využívat odrážky.
 • Přečtěte si něco o SEO.
 • Pořiďte si vlastní doménu (tzn. unikátní adresu stránek ve stylu www.pohoda.cz). Doména stojí jenom několik desítek korun ročně a posílí důvěryhodnost vaší stránky. Pořídit si ji můžete u již zmíněného Webnode i u jiných poskytovatelů.

Podnikatele na internetu nic neomezuje

Co můžou dělat obchodníci, kteří si založí kamenný obchod a zjistí, že i přes rozsáhlou reklamní kampaň do něj zákazníci nechodí? Mnoho ne. Přemístění obchodu by stálo jmění. Změna designu podniku zrovna tak.
 
Na internetu je to jiné. Když vaše stránky nefungují, můžete si vytvořit nové, podpořit je facebookovým profilem, nebo ke stránkám přidat e-shop. Nudný design jde rychle vyměnit za jiný. Na stránce jsou špatné texty? Pomůže vám copywriter. Na internetu můžete testovat do nekonečna, navíc zpětná vazba na sebe nenechá dlouho čekat.
 
Většina malých a středních podniků v Česku je už na internetu a prognostici se shodují v názoru, že význam internetu v budoucích letech poroste. Pokud ještě nemáte vlastní stránky, rychle s tím něco udělejte.


PR článek byl připravený ve spolupráci s Webnode.
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Kompenzační bonus pro společníky malých s. r. o.

28. 5. 2020 | Společníci malých s. r. o. si budou moci podávat žádost o kompenzační bonus ve výši 500 Kč denně za období od 12. 3. do 8. 6. 2020. Sněmovna dnes přehlasovala Senát.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Odlitky a otisky nožiček
3D odlévací sady, Šperky z otisku nožičky nebo ručičky, Hrnky s otisky
www.3d-memories.cz

Bc. Hana Harvanová
Vedení účetnictví, daňové evidence, daňová přiznání a mzdy
www.hhucetnictvi.cz

Daňový kalendář

1. 6. 2020 Daň z nemovitých věcí (1. splátka)
1. 6. 2020 Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za duben 2020
15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)

Další termíny

Kurzovní lístek

27,02 Kč
-0,035 Kč
24,52 Kč
-0,088 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 28.05.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru