Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

CzechEkoSystem pomůže začínajícím firmám s rozjezdem


Bc. Michaela Sobotková
15. 3. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Projekt CzechEkoSystem podá pomocnou ruku začínajícím firmám.

Foto: Fotolia.eu

 

Malí a střední podnikatelé mohou získat na podporu svého byznysu až tři miliony korun. Umožní jim to projekt CzechEkoSystem agentury CzechInvest. S rozjezdem budou zájemcům pomáhat speciálně vyškolení poradci.


 
Příprava začínajících firem pro financování formou rozvojového kapitálu – to je cílem projektu CzechEkoSystem agentury CzechInvest. Základem projektu financovaného z Operačního programu Podnikání a inovace bude předávání potřebných informací malým a středním podnikatelům v podobě specializovaného poradenství. Jednotlivé malé a střední podniky budou moci v rámci CzechEkoSystemu na svůj rozvoj získat z programu Poradenství až tři miliony korun.
 
CzechEkoSystem má pomoci malým a středním podnikům překonat problémy při rozjezdu podnikání kvůli nedostatku finančních zdrojů a nastartovat jejich rozvoj. Rovněž pomůže vyhledat a připravit projekty firem, do kterých by mohl investovat fond rizikového kapitálu, respektive Seed fond, který připravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).
 
„Fungování CzechEkoSystemu bude založeno na stejném principu, jako funguje Operační program Podnikání a inovace. Rozdíl bude v tom, že poskytovatelem podpory bude přímo agentura CzechInvest a pro příjem žádostí se nebude využívat systém eAccount,“ vysvětluje ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje MPO Petr Očko.
 
Pro projekt CzechEkoSystem je v rámci programu Poradenství připravených 205 milionů korun. Na úhradu služeb koučů a poradců z této částky půjde 150 milionů korun.

Pomůžou skauti i koučové


„Účast v projektu umožní malým a středním podnikům uplatnit jejich podnikatelský plán. Žadatelé získají podporu při přípravě na financování svých záměrů rizikovým kapitálem a praktické zkušenosti při komercializaci vlastního produktu,“ vypočítává generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Kromě toho také posílí své manažerské a marketingové schopnosti, které jsou v dnešní době pro každou firmu nepostradatelné,“ dodává Křížek.
 
S vyhledáváním vhodného žadatele či projektu budou pomáhat takzvaní skauti, kteří zároveň pomohou s přípravou žádosti o podporu a budou poskytovat konkrétní informace v regionech. „Poradenské služby žadatelům zprostředkují pro tento účel vyškolení poradci. Jejich cílem bude úspěšná realizace podnikatelského záměru žadatele.

Další zřízenou funkcí bude kouč, který bude žadateli předávat zkušenosti z podnikání, poskytovat kontakty a celkově mu pomáhat s řízením podnikání v jeho začátcích. Na všechny tyto funkce bude vypsáno výběrové řízení,“ informovala mluvčí agentury CzechInvest Štěpánka Filipová.
 
Agentura CzechInvest si od sady svých nových produktů a služeb pro podnikatele slibuje vznik tisíců nových pracovních míst a příspěvek v řádu miliard korun ročně do HDP České republiky. Speciální ekonomické zóny, zahraniční inkubátory pro domácí podnikatele, globální pokrytí akcelerátory podnikání českých firem, podpora investic a akvizic domácích podniků v zahraničí, regionální inovační centra, PPP projekty nebo důraz na lákání technologicky náročných investic. Nejen tím se bude CzechInvest nově zabývat. Společným záměrem všech novinek je vylepšení konkurenceschopnosti české ekonomiky.


Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Nárok na kompenzační bonus při souběhu SVČ a zaměstnání

22. 5. 2020 | Kompenzační bonus pro OSVČ není přiznán těm, kteří jsou zaměstnáni, pokud jim v důsledku zaměstnání vzniká účast na nemocenském pojištění. Rozhodnou částkou pro účast na nemocenském pojištění jsou 3 000 Kč. Výjimku mají zaměstnanci pracující na základě dohody o provedení práce, u nichž účast na nemocenském pojištění vzniká až překročením částky 10 000 Kč měsíčně. Zvláštním případem jsou zaměstnanci – pedagogové, u nich účast na nemocenském pojištění není překážkou vzniku nároku na kompenzační bonus.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
účetnictví Ostrava-Poruba
nejlepší účetní firma z Ostravy-Poruby
www.mikla.cz

Ing. Petr Šimon
vedení účetnictví, daň. evidence, mzdové účetnictí aj.
www.petr-ucetnictvi.cz

Daňový kalendář

25. 5. 2020 Přiznání DPH (za duben 2020)
25. 5. 2020 Souhrnné hlášení (za duben 2020)
25. 5. 2020 Kontrolní hlášení (za duben 2020)
1. 6. 2020 Daň z nemovitých věcí (1. splátka)

Další termíny

Kurzovní lístek

27,28 Kč
0,065 Kč
25,00 Kč
0,050 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 25.05.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru