Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

CzechEkoSystem pomůže začínajícím firmám s rozjezdem


Bc. Michaela Sobotková
15. 3. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Projekt CzechEkoSystem podá pomocnou ruku začínajícím firmám.

Foto: Fotolia.eu

 

Malí a střední podnikatelé mohou získat na podporu svého byznysu až tři miliony korun. Umožní jim to projekt CzechEkoSystem agentury CzechInvest. S rozjezdem budou zájemcům pomáhat speciálně vyškolení poradci.


 
Příprava začínajících firem pro financování formou rozvojového kapitálu – to je cílem projektu CzechEkoSystem agentury CzechInvest. Základem projektu financovaného z Operačního programu Podnikání a inovace bude předávání potřebných informací malým a středním podnikatelům v podobě specializovaného poradenství. Jednotlivé malé a střední podniky budou moci v rámci CzechEkoSystemu na svůj rozvoj získat z programu Poradenství až tři miliony korun.
 
CzechEkoSystem má pomoci malým a středním podnikům překonat problémy při rozjezdu podnikání kvůli nedostatku finančních zdrojů a nastartovat jejich rozvoj. Rovněž pomůže vyhledat a připravit projekty firem, do kterých by mohl investovat fond rizikového kapitálu, respektive Seed fond, který připravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).
 
„Fungování CzechEkoSystemu bude založeno na stejném principu, jako funguje Operační program Podnikání a inovace. Rozdíl bude v tom, že poskytovatelem podpory bude přímo agentura CzechInvest a pro příjem žádostí se nebude využívat systém eAccount,“ vysvětluje ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje MPO Petr Očko.
 
Pro projekt CzechEkoSystem je v rámci programu Poradenství připravených 205 milionů korun. Na úhradu služeb koučů a poradců z této částky půjde 150 milionů korun.

Pomůžou skauti i koučové


„Účast v projektu umožní malým a středním podnikům uplatnit jejich podnikatelský plán. Žadatelé získají podporu při přípravě na financování svých záměrů rizikovým kapitálem a praktické zkušenosti při komercializaci vlastního produktu,“ vypočítává generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Kromě toho také posílí své manažerské a marketingové schopnosti, které jsou v dnešní době pro každou firmu nepostradatelné,“ dodává Křížek.
 
S vyhledáváním vhodného žadatele či projektu budou pomáhat takzvaní skauti, kteří zároveň pomohou s přípravou žádosti o podporu a budou poskytovat konkrétní informace v regionech. „Poradenské služby žadatelům zprostředkují pro tento účel vyškolení poradci. Jejich cílem bude úspěšná realizace podnikatelského záměru žadatele.

Další zřízenou funkcí bude kouč, který bude žadateli předávat zkušenosti z podnikání, poskytovat kontakty a celkově mu pomáhat s řízením podnikání v jeho začátcích. Na všechny tyto funkce bude vypsáno výběrové řízení,“ informovala mluvčí agentury CzechInvest Štěpánka Filipová.
 
Agentura CzechInvest si od sady svých nových produktů a služeb pro podnikatele slibuje vznik tisíců nových pracovních míst a příspěvek v řádu miliard korun ročně do HDP České republiky. Speciální ekonomické zóny, zahraniční inkubátory pro domácí podnikatele, globální pokrytí akcelerátory podnikání českých firem, podpora investic a akvizic domácích podniků v zahraničí, regionální inovační centra, PPP projekty nebo důraz na lákání technologicky náročných investic. Nejen tím se bude CzechInvest nově zabývat. Společným záměrem všech novinek je vylepšení konkurenceschopnosti české ekonomiky.


Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
účetnictví
vedení veškeré účetní agendy
www.ucetnictvi-dvorska.cz

DENSON s.r.o.
Poskytování účetního poradenství. Vedení účetnictví, daňové evidence.
www.densonsro.cz

Daňový kalendář

26. 8. 2019 Souhrnné hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Kontrolní hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Přiznání DPH (za červenec 2019)
2. 9. 2019 Daň z nemovitých věcí (1.splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,80 Kč
0,000 Kč
23,23 Kč
-0,058 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 21.08.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru