Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Ven a zase dovnitř


Ing. Martina Truhlářová
23. 4. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Někdy ani plán B nemusí být ta správná varianta.

Foto: Fotolia.eu

 

Práce daňového poradce může být někdy také pěkně dobrodružná, jak dokazuje následující příběh. Jaké to je strávit nechtěně noc ve své vlastní kanceláři a hrát si při tom na horolezce?


 
Byl teplý červnový večer. Blížil se mi termín pro podání odložených daňových přiznání a čekal mě dlouhý večer v kanceláři. Kolem šesté jsem si zašla do obchodu koupit večeři a smutně jsem se usmívala na zamilovaný páreček sedící nad skleničkou vína pod stromy v zahrádce blízké restaurace.
 
Vrátila jsem se zpět a pustila se do práce. Šlo mi to celkem od ruky a kolem půlnoci jsem došla k názoru, že pro dnešek už to stačilo a půjdu se domů vyspat. Sbalila jsem si věci a chystala se k odchodu, když k mému nepříjemnému zjištění – klíče nikde.
 
No nic, určitě jsem je nechala v autě před domem, to se mi stává pořád. Vzala jsem klíče od auta a otevřela dveře od kanceláře. Můj plán byl jednoduchý. Nechám si otevřené dveře od kanceláře, pro jistotu zajistím domovní dveře před zavřením a poběžím do auta.
 
Otevřela jsem kancelářské dveře a stála jsem v předsíňce. Od venkovního světa mě dělily pouze domovní dveře, jenže zamčené. Co teď? Vzala jsem do ruky mobil a obvolávala všechny, kdo by mi mohli pomoci. Samozřejmě to nikdo nebral.

Klíče v autě nebyly...

Zoufale jsem stála u okna a dívala se smutně na svoje auto. Dveřmi to tedy nepůjde. Přehodnotila jsem tedy svůj plán a zvolila jsem variantu „B“ – vylezu ven oknem. Jsme v přízemí, skočit z okna nebude až tak náročné. Odsunula jsem ledabyle stranou kytky na parapetu a skočila jsem.
 
Předpokládáte správně, v autě klíče nebyly. O půl jedné v noci jsem stála před domem lehce oblečená a jenom s klíčem od auta v ruce, bez dokladů, bez mobilu, bez peněz... Nabízelo se jediné možné řešení. Vyškrábat se zpět do kanceláře a strávit tam noc, dokud mě ráno někdo nevysvobodí.
 
Dolů to šlo dobře, nahoru už to bylo horší. Na potřetí se mi podařilo dostatečně vyskočit a vytáhnout se na římsu. Připadala jsem si trochu jako blázen, když jsem se vyhýbala bodlinám kaktusů a doufala jsem, že všichni v sousedství spí a nikdo mě nevidí.
 
V noci se ochladilo, nebylo se čím přikrýt, ale ranní koupel v teplé vaně to spravila (naštěstí sídlíme v bývalém bytě). V devět hodin zarachotily klíče v zámku a kolega, když mě uviděl, se udiveně zeptal: „To jsi tu byla celou noc? A nevíš náhodou, od čeho je ta stopa ve výši očí na fasádě?“
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Firmy v Pohodě
 
Best for Kids
Kvalitní sportovní potřeby a hračky pro aktivní rodinu. Let´s play!
www.bestforkids.cz

AGENTURA KaP s. r. o.
daně . outsourcing . konzultace
www.agentura-kap.cz

Daňový kalendář

26. 8. 2019 Souhrnné hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Kontrolní hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Přiznání DPH (za červenec 2019)
2. 9. 2019 Daň z nemovitých věcí (1.splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,74 Kč
-0,145 Kč
23,24 Kč
0,025 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 16.08.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru