Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Zaplatili jste složenku s nesprávným číslem účtu?


Bc. Michaela Sobotková
13. 5. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Co dělat v případě, že jste zaplatili, ať už v hotovosti na poště, nebo bankovním příkazem, daň z nemovitostí na rok 2013 na nesprávné číslo bankovního účtu, které finanční úřad na konci dubna chybně uvedl na složenkách?


 
Na složenkách, které byly doručovány na konci dubna 2013, byla vytištěna čísla účtů, která neexistují. Proto by takto zadaná platba neměla být provedena ani bankou (na základě příkazu k úhradě), ani poštou (na základě platby nesprávně natištěné složenky).
 
Pokud došlo k platbě daně z nemovitostí na poště na základě složenky s nesprávně uvedeným číslem bankovního účtu, pošta vám peníze vrátí. Výzvu k vyzvednutí předmětné částky na poště obdržíte z pošty na adresu uvedenou na složence zhruba do 10 dnů ode dne, kdy platbu na poště provedli. Pro případnou reklamaci peněz na poště je nezbytné si uschovat útržek složenky.
 
Rovněž banky informují své klienty, kteří zadali příkaz k úhradě daně z nemovitostí na chybná čísla účtu ze zaslaných složenek, že úhradu nelze provést. Lhůty jednotlivých bank pro doručení tohoto oznámení se liší, informujte se tedy raději přímo u své banky.
 
Daň z nemovitostí je splatná v termínu do 31. 5. 2013, proto je v této lhůtě zapotřebí daň z nemovitostí uhradit na správné číslo bankovního účtu, které je uvedeno v omluvném dopise Finanční správy ČR i na nové složence, kterou všichni „situací postižení“ majitelé nemovitostí obdrží či už obdrželi.
 
Úhradu daně je možno provést také přímo v pokladně územního pracoviště místně příslušného finančního úřadu, které je uvedeno na alonži (oddělitelné části) každé složenky.
 
V případě, že jste daň z nemovitostí uhradili přímo v pokladně územního pracoviště místně příslušného finančního úřadu, je vše v pořádku a platbu nemusíte již opakovat.


Související články:
Daň z nemovitostí je splatná do konce května
Nová čísla bankovních účtů finančních úřadů


Zdroj: Česká daňová správa
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Marie Maryášová
vedení účetnictví, daňové evidence, veškeré daně, poradenství
centrum.cz

C&C Systems
Dodávka, servis a správa informačních a bezpečnostních technologií
www.hw-shop.cz

Daňový kalendář

26. 8. 2019 Souhrnné hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Kontrolní hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Přiznání DPH (za červenec 2019)
2. 9. 2019 Daň z nemovitých věcí (1.splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,80 Kč
0,000 Kč
23,23 Kč
-0,058 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 21.08.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru