Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Jak zaplatit daň finančnímu úřadu v roce 2016?


Bc. Michaela Sobotková
22. 3. 2016
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Rychlým způsobem placení daní je odeslání platby bankovním příkazem či prostřednictvím internetového bankovnictví.

Foto: Fotolia

 

Pro bezproblémové placení daní v roce 2016 zavedla Finanční správa několik novinek, které daňovým poplatníkům ušetří čas i starosti. Daně můžete zaplatit v hotovosti, bezhotovostně a daň z nemovitých věcí dokonce i přes SIPO.


 
Pro bezproblémové placení daní v roce 2016 zavedla Finanční správa několik novinek, které daňovým poplatníkům ušetří čas i starosti. Nejnovější možností, jak zaplatit v těchto dnech například aktuální daň z příjmů fyzických osob, je daňová složenka, která umožňuje uhradit daňové povinnosti na pobočkách České pošty bez poštovného.
 
Způsoby placení daní:
  • v hotovosti
Bezplatná daňová složenka je určena pro placení nejběžnějších daní (daň z příjmů fyzických osob, daň z nemovitých věcí a daň z nabytí nemovitých věcí). Pokud nemáte možnost zaplatit daně na pokladně finančního úřadu, lze je uhradit i daňovou složenkou prostřednictvím České pošty bez poplatku. Síť poboček pošty je mnohem širší, než je počet daňových pokladen, navíc mají zpravidla otevřeno denně. Bezplatná daňová složenka je standardně k dispozici na všech pobočkách České pošty a na podatelnách finančních úřadů. U smluvních partnerů České pošty (Pošta Partner) nelze daňovou složenku uplatnit.
 
Více informací o nové bezplatné daňové složence naleznete v článku Platba přes daňovou složenku bude na poště zdarma.
 
Pro hotovostní platbu všech druhů daní prostřednictvím České pošty lze též využít klasickou poštovní poukázku typu A. Tato forma placení daní však není osvobozena od poštovních poplatků.
 
V hotovosti lze daně platit také na pokladnách vybraných územních pracovišť finančních úřadů. Seznam úřadů i s otevírací dobou pokladen naleznete na stránkách Finanční správy v záložce Kontakty.
 
  • bezhotovostně
Rychlým a efektivním způsobem placení daní je odeslání platby bankovním příkazem či prostřednictvím internetového bankovnictví.
 
  • přes SIPO
Pro úhradu daně z nemovitých věcí zavedla Finanční správa od 1. 1. 2016 možnost platby prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO). Více informací naleznete v článku Daň z nemovitých věcí můžete platit přes SIPO.


Tab.: Seznam bankovních účtů finančních úřadů pro vybrané druhy daníZdroj: Finanční správa
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Kompenzační bonus pro společníky malých s. r. o.

28. 5. 2020 | Společníci malých s. r. o. si budou moci podávat žádost o kompenzační bonus ve výši 500 Kč denně za období od 12. 3. do 8. 6. 2020. Sněmovna dnes přehlasovala Senát.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
AKONTA - účetní a daňová
Komplexní služby v oblasti účetnictví, daní, mezd a personalistiky.
www.akonta-ostrava.cz

NEST.HB spol. s r.o.
generální dodávky staveb na Vysočině i v celé ČR
www.nesthb.cz

Daňový kalendář

1. 6. 2020 Daň z nemovitých věcí (1. splátka)
1. 6. 2020 Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za duben 2020
15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,92 Kč
-0,100 Kč
24,17 Kč
-0,353 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 29.05.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru