Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Daň z nemovitostí je splatná do konce května


Bc. Michaela Sobotková
2. 5. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Složenka by vám měla přijít nejpozději týden před koncem lhůty pro placení daně z nemovitostí.

Foto: Fotolia.eu

 

S posledním květnovým dnem končí i lhůta pro placení daně z nemovitostí za rok 2013. Oproti loňskému roku došlo ve správě nemovitostí k řadě změn. Pozor si dejte zejména na nová čísla bankovních účtů finančních úřadů.


 
Na zaplacení daně z nemovitostí máte čas až do konce měsíce. Lhůta končí v pátek 31. května 2013. Pokud výše této daně nepřesáhne částku 5 000 korun, musíte ji zaplatit najednou. Oproti loňskému roku došlo ve správě nemovitostí k řadě změn. Došlo především ke změně čísel bankovních účtů pro placení daně.
 
Složenky s informacemi o placení začala Finanční správa rozesílat už v dubnu a pokračovat v tom bude i v květnu. Nejpozději by vám složenka měla přijít týden před koncem lhůty pro placení daně.
 
Nejpohodlnějším způsobem placení daně je bezhotovostní převod částky na bankovní účet finančního úřadu nebo platba daně poštovní složenkou na kterékoliv poště.
 
Na každé složence je uveden název a číslo bankovního účtu místně příslušného finančního úřadu, kterému máte daň zaplatit. Na alonži složenky (nikoliv na složence samotné) je uvedena celková výše daně z nemovitostí na rok 2013 splatná příslušnému finančnímu úřadu, který má krajskou působnost.

Hromadný předpisný seznam

Daň z nemovitostí je sloučena do jedné částky za všechny nemovitosti poplatníka, které se nachází na území příslušného kraje. Novým údajem na alonži složenky je také název a adresa spravujícího územního pracoviště finančního úřadu, kde má poplatník od roku 2013 uložen svůj daňový spis k dani z nemovitostí, a jehož prostřednictvím komunikuje s finančním úřadem.
 
V případě, že vlastníte nemovitosti, které se nachází v České republice na území dvou nebo více krajů (tj. v obvodech místní působnosti dvou nebo více finančních úřadů), obdržíte od finanční správy jednu obálku a v ní budou vloženy složenky pro placení daně za všechny příslušné finanční úřady.
 
Poplatníkům daně z nemovitostí, u nichž na zdaňovací období roku 2013 došlo ke změně výše daně oproti předchozímu roku, případně oproti částce vypočtené v daňovém přiznání, sděluje místně příslušný finanční úřad novou výši daně nejčastěji hromadným předpisným seznamem, který je k nahlédnutí na všech územních pracovištích příslušného finančního úřadu.
 
Finanční úřad vydává jeden hromadný předpisný seznam na daň z nemovitostí za celý obvod své územní působnosti (tj. za příslušný kraj). Hromadné předpisné seznamy zpřístupní všechny finanční úřady k nahlédnutí v průběhu měsíce května 2013.
 
Podrobnější informace uvádí Česká daňová správa v informačních letácích k hromadným předpisným seznamům a k rozesílání složenek na svých webových stránkách.
 
 
Související články:
Zaplatili jste složenku s nesprávným číslem účtu?
Nová čísla bankovních účtů finančních úřadů
Správu daně z nemovitostí čekají od roku 2013 velké změny


Zdroj: Česká daňová správa
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Dan
2. 5. 2013 13:38:50
Díky za zprávu, musím zkontrolovat co mi tedy přišlo, nerad bych to platil 2x.
Hlášení závadného obsahu

Chlada
2. 5. 2013 8:20:30
Také se České daňové správě ale povedlo zaslat lidem složenky s nesprávnými čísly bankovních účtů :-)
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/financni_sprava_25485.html
Hlášení závadného obsahu

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Splatnost zálohy na daň z příjmů

2. 6. 2020 | Záloha na daň z příjmů splatná 15. 6. 2020 se nemusí platit v daném termínu. Nedochází však k prominutí samotné daně, ta bude případně uhrazena až s podáním přiznání. Více informací na webu společnosti pro daňové poradenství KODAP.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Zlínská účetní kancelář
Účetní kancelář poskytující kompletní účetní servis a poradenství.
www.ucetni-zlin.cz

TD-IS, s.r.o.
Dodavatel účetního, výrobního, konstrukčního a DMS software.
www.td-is.cz

Daňový kalendář

15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)
22. 6. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
25. 6. 2020 Přiznání DPH (za květen 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,59 Kč
-0,030 Kč
23,47 Kč
-0,191 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 05.06.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru