Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Coworking – sdílená kancelář


Bc. Michaela Sobotková
5. 11. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Máte problém soustředit se na práci doma a děláte všechno ostatní, jen ne to, co je potřeba? Potom vyzkoušejte coworkingové centrum.

Foto: Fotolia.eu

 

Pracujete z domova a nebaví vás být pořád sami, nebo nemáte na práci doma klid? Potřebujete kolem sebe lidi a sem tam nějaký problém zkonzultovat? Pak by pro vás mohl být dobrým řešením coworking – tzv. sdílená kancelář.


 
Přestože spoustě lidí, kteří mají možnost home office, tedy pracovat z domova, ostatní závidí, že jsou svými pány a nemusí chodit každé ráno někam do kanceláře, samotní „pracovníci z domova“ to vidí mnohdy jinak. Někteří se potýkají se sociální izolovaností a chybí jim kontakt s druhými.
 
Před osmi lety byla otevřena první společná kancelář v San Franciscu – sdílený pracovní prostor (tzv. coworking) pro profesionály na volné noze a jiné pracovníky, kteří zde nezávisle na sobě vykonávají svou běžnou práci. Tato myšlenka se brzy rozšířila do mnoha měst ve světě.
 
Coworkingová centra jsou ideálním řešením také pro ty, kteří mají problém oddělit od sebe čas na práci a čas na soukromý život, nebo pro ty, kteří v domácím prostředí nemají dostatečnou „pracovní morálku“ a dělají všechno jiné, jen ne to, co je třeba. Sdílené kanceláře rádi využívají také začínající podnikatelé, jež chtějí ze začátku snížit co nejvíce nákladů.

Kancelář s veškerým vybavením

Coworkingová kancelář vyjde daleko levněji, než kdybyste si pronajímali vlastní kancelářské prostory. Kancelář pro coworking je obvykle vybavena potřebným kancelářským nábytkem a počítačovou sítí s rychlým internetovým připojením, případně také sdílenou síťovou tiskárnou.
 
Součástí center bývá často též vybavená kuchyňka, sociální zařízení, místo pro odpočinek či zasedací místnost. Stálí uživatelé takovéto kanceláře hradí pravidelný měsíční členský poplatek, jednorázové návštěvy bývají zpoplatněny za hodiny strávené ve sdílené kanceláři.
 
Zatímco do vlastní kanceláře musíte shánět nábytek, zajistit internetové připojení a když něco nefunguje, musíte zajistit nápravu, v coworkingovém centru stačí jakoukoliv závadu ohlásit provozovateli a ten se o všechno už postará.

Coworking v České republice

V České republice začala tato centra vznikat v roce 2009 převážně ve větších městech (Praha, Brno, Ostrava). Dnes už najdeme sdílené kanceláře ale i v menších městech, jako je Olomouc, Česká Lípa nebo České Budějovice (otevření je naplánováno na listopad).
 
Některá coworkingová centra nabízejí také možnost sloučit svoji práci s péčí o dítě. Například v Brně můžete využít dětský koutek i s hlídáním. Veškeré vzdělávací kurzy, dětský koutek i pracovní zázemí v centru moravské metropole mají ženy na mateřské dovolené k dispozici zdarma.


Zdroj: www.coworkingvpraze.cz, www.bcwc.cz
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Tom
23. 11. 2017 11:13:42
Kde je coworking centrum v České Lípě?
Hlášení závadného obsahu

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Splatnost zálohy na daň z příjmů

2. 6. 2020 | Záloha na daň z příjmů splatná 15. 6. 2020 se nemusí platit v daném termínu. Nedochází však k prominutí samotné daně, ta bude případně uhrazena až s podáním přiznání. Více informací na webu společnosti pro daňové poradenství KODAP.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
DANĚ, ÚČETNICTVÍ, MZDY
Účetní firma s komplexními službami - Břeclav
www.filipkova.cz

MIDATAX Experts s.r.o.
Účetnictví, mzdy, služby daňového poradce.
www.midatax.cz

Daňový kalendář

15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)
22. 6. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
25. 6. 2020 Přiznání DPH (za květen 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,66 Kč
0,010 Kč
23,82 Kč
-0,035 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 03.06.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru