Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Změna v kontrolním hlášení od 1. ledna 2017


Redakce
8. 12. 2016
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Od 1. 1. 2017 dochází ke změně ve znění popisu XML struktury EPO formuláře kontrolního hlášení.

Foto: Shutterstock

 

Kontrolní hlášení podané jako reakce na výzvu bude od 1. 1. 2017 v případě použití volby „Rychlá odpověď na výzvu“ neúčinné, pokud budou zároveň vyplněny údaje v oddílech A, B nebo C.


 
Od 1. 1. 2017 dochází ke změně ve znění popisu XML struktury EPO formuláře kontrolního hlášení, a to z důvodu zpřísnění kontroly kontrolních hlášení podaných z datových schránek, která jsou zároveň tzv. rychlou odpovědí na výzvu.
 
V případech použití volby „Rychlá odpověď na výzvu“, kterou plátce oznamuje, že nemá povinnost podat kontrolní hlášení, nebo potvrzuje správnost naposledy podaného kontrolního hlášení (nemění tedy žádná data), nesmějí být vyplněny řádky v oddílech A, B i C.
 
Vyplnění těchto oddílů je v případech rychlé odpovědi na výzvu zatím propustnou chybou. Od začátku roku 2017 se však kontrola zvyšuje na úroveň kritická. Tato podání budou označena za neúčinná.

Kontrolní hlášení nenahrazuje daňové přiznání

Kontrolní hlášení nenahrazuje daňové přiznání, jedná se o institut zcela odlišný. Ačkoliv je kontrolní hlášení díky použitému označení slovem „hlášení“ řádným daňovým tvrzením podle daňového řádu, nejde o tvrzení daně jako takové. Nicméně správce daně může získané údaje využít při správě daní a případně i při stanovení výše daně.
 
Kontrolní hlášení vychází z evidence pro účely daně z přidané hodnoty. Vzhledem k tomu, že údaje uváděné v kontrolním hlášení odpovídají údajům vykazovaným ve výpisu z evidence pro účely daně z přidané hodnoty ve vztahu k režimu přenesení daňové povinnosti, byla povinnost podání tohoto výpisu zrušena společně se zavedením kontrolního hlášení (tj. od 1. 1. 2016).


Zdroj: Finanční správa
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Daňové poradenství
Daňové poradenství a vedení účetnictví.
www.worldtax.eu

ATELIÉR MAUR s.r.o.
Výroba, prodej a montáž vánočních dekorací
www.ateliermaur.cz

Daňový kalendář

26. 8. 2019 Souhrnné hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Kontrolní hlášení (za červenec 2019)
26. 8. 2019 Přiznání DPH (za červenec 2019)
2. 9. 2019 Daň z nemovitých věcí (1.splátka - popl. provozující zeměd. výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč)

Další termíny

Kurzovní lístek

25,74 Kč
-0,145 Kč
23,24 Kč
0,025 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 16.08.2019

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru